Ogłoszenia 25.11 – 02.12

NIEDZIELA (25.11)
Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Po każdej Mszy św. odbędzie się w naszej parafii coroczna zbiórka pieniężna na chorzowskie Hospicjum, które już od 22. lat wspiera chorych oraz ich rodziny w termalnej fazie choroby nowotworowej.

Młodzież ze Słodkiej Panamy przy wyjściu z kościoła organizuje dziś kiermasz świąteczny. Dochód z niego jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Zachęcamy do udziału.

Na Sumie uroczyście poświęcimy opłatki, którymi podzielimy się w wigilijny wieczór w gronie rodziny i bliskich. Opłatek, to znak jedności całej naszej wspólnoty parafialnej, dlatego nie kupujemy go w sklepie. Ofiary składane przy tej okazji to wyraz naszej solidarności z najuboższymi, dla których przewidziana jest co roku pomoc świąteczna. Opłatki można będzie zakupić już od pierwszej niedzieli Adwentu .
Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy dziś skarbczyki.

Na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory, podczas których odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

O godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Katowicach Bartłomieja BARWINKA. W programie utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna-Bartholdiego, Césara Francka, Mieczyslawa Surzyńskiego, Feliksa Rączkowskiego. Serdecznie zapraszamy.

W PONIEDZIAŁEK(26.11)
O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).
Również o 18.45 w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie Róży Rodziców.

WE WTOREK (27.11)
Wspomnienie Cudownego Medalika NMP.

W kancelarii parafialnej w godzinach od 17:00 do 19:00 czynny będzie Punkt Konsultacyjny, który udziela bezpłatnych porad w różnego rodzaju uzależnieniach.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

O godz. 19:00 odbędzie się ostatnie 7. spotkanie w ramach cyklu spotkań dotyczących podstawowych prawd zawartych w Ewangelii pt. „Źródła wiary”. Chodzi w nich o to, by ci, którzy są w Kościele, mogli swoją wiarę ożywić. A ci, którzy być może są na obrzeżach – by mogli odkryć piękno spotkania z Chrystusem i na nowo do Niego przylgnąć. Ks. Bartosz JANKOWSKI bardzo serdecznie na to oraz kolejne spotkanie zaprasza.

W ŚRODĘ (28.11)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

O godz. 18:45 w kościele Krąg Biblijny.

W CZWARTEK (29.11)
O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W tym dniu odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rodziców zapraszamy na godz. 18.30 do domu parafialnego na ul. Pudlerskiej 22.

W PIĄTEK (30.11)
Święto św. Andrzeja, Apostoła – patrona niepodzielnego Kościoła, opiekuna Kościoła Wschodniego, patrona podróżnych, rybaków i rzeźników, zakochanych, małżeństw i rusznikarzy. Św. Andrzej wspomaga w sprawach matrymonialnych i wyprasza potomstwo. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

O godz. 16:30 zapraszamy na Czuwanie Różańcowe, podczas którego odmówimy wszystkie cztery części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (01.12)
Wspomnienie św. Eligiusza, biskupa – patrona złotników, kowali, mechaników i weterynarzy.
O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 15:30 w tym dniu Msza św. w intencji złotników, jubilerów i zegarmistrzów oraz ich rodzin zamówiona przez Cech Rzemiosła w Katowicach. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

W tym dniu od godz. 7:00 z sakramentami świętymi odwiedzimy w domach chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje zakrystia lub kancelaria.

Od soboty rozpoczynamy w naszej Parafii tegoroczne odwiedziny kolędowe. Plan odwiedzin znaleźć można w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Co tydzień będziemy także przypominali o kolejnych dniach i przewidzianych trasach kolędy. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu adwentowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.
Jak dobrze przygotować się do kolędy? Stół nakryć białym obrusem a na nim ustawić krzyż i świece. Dobrze, jeżeli na naszym stole znajdzie się woda święcona, którą możemy zabrać ze specjalnie przygotowanego naczynia, wystawionego w kaplicy chrzcielnej. Uchylone drzwi do naszego mieszkania lub furtka będą sygnałem, że mieszkańcy chcą przyjąć kolędę.

01.12.2018 – Sobota, godz. 14.00
1. Grunwaldzka 15, 13, 11, 9, 7
2. Grunwaldzka 1, 3, 5
3. Grunwaldzka 6A, 6B, 8A, 10A, 10B, 10, 17
02.12.2018 – Niedziela, godz. 14.00
1. 11 listopada 49, 51, Grunwaldzka 14, 14A
2. Grunwaldzka 2, 2A, 4, 4A, 6
3. Rodziny Oswaldów 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3

W przyszłą niedzielę (02.12)
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na zakup nowego wyświetlacza pieśni do naszego kościoła. Planujemy założyć duży ekran na bazie telewizyjnej. Koszt urządzenia wyniesie 20.800 zł. Chcielibyśmy zamontować to nowe urządzenie na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Myślimy, że takie rozwiązanie jest konieczne i spotka się ze zrozumieniem parafian.
O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Po każdej Mszy św. odbędzie się w naszej parafii comiesięczna zbiórka na pomoc rodzinom z Aleppo.

Dla osób, które nie będą uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie jest organizowane spotkanie „Panama na Śląsku”. Odbędzie się ono w sobotę, 26 stycznia 2019, od godz. 20:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. W czasie spotkania młodzież będzie uczestniczyła w Eucharystii, uwielbieniu i koncertach zespołów ewangelizacyjnych. Zapisy na wyjazd z naszej parafii do piątku, 7 grudnia 2018, w kancelarii. Koszt biletu z pakietem żywieniowym: 40 zł. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej i u ks. Szymona.

Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedzieli Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€. Informacje i zapisy: Biuro Podróży PL TRAVEL Informacje i zapisy w Biurze Podróży PL TRAVEL w Katowicach przy ul. Dąbrowskiego 1/6.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie zwraca się za naszym pośrednictwem z następującą prośbą: Trwa akcja: „Podaruj mi miłość” mająca na celu poszukiwanie kandydatów na rodziców zastępczych w Chorzowie. Jest wiele dzieci, które z różnych powodów nie mogą być wychowywane przez swoich rodziców. Najlepszą alternatywą jest dla nich rodzina zastępcza, tworzona przez osoby, które mogą dać namiastkę prawdziwego domu rodzinnego i zaspokoić podstawowe psychofizyczne potrzeby. Naszym celem jest zainteresowanie osób tematyką rodzicielstwa zastępczego i znalezienie chętnych do podarowania dzieciom szansy życia w rodzinie. Osoby zainteresowane tematyką rodzicielstwa zastępczego mogą uzyskać szczegółowe informacje w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie przy ul. Kruszcowej 22, tel.: 32 771 63 37 pokój 45, I piętro. Każda rodzina zastępcza może liczyć na pomoc i wsparcie psychologa i pracownika socjalnego oraz na środki finansowe na utrzymanie dziecka w rodzinie zastępczej.