Ogłoszenia 25.09 – 02.10

NIEDZIELA (25.09)
Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich. Zaangażujmy się w ich działalność.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dziś jeszcze na niedzielne nieszpory o godz. 16.30.

W PONIEDZIAŁEK (26.09).
Wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana – patronów lekarzy, aptekarzy i mędrców. O godz. 18.45 w kościele drugie spotkanie biblijne. Zapraszamy.

W tym dniu przypada 26. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Konrada MARKLOWSKIEGO. Jest pochowany w Rudzie Śl. – Czarnym Lesie.

WE WTOREK (27.09)
Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera – patrona wszystkich dzieł miłosierdzia, wielkiego apostoła ubogich, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, do dziś posługujących ubogim.

W ŚRODĘ (28.09)
Wspomnienie św. Wacława, męczennika – patrona Czech. Jako król z wielkim zaangażowaniem umacniał wiarę naszych południowych sąsiadów.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

Po Mszy św. wieczornej w tym dniu odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 9. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (29.09)
Święto Świętych Archaniołów Michała (był wodzem hufców anielskich, który rozgromił zbuntowanych aniołów) – jest patronem zakonu Michalitów i Michalitek, chorych, mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, żołnierzy, dobrej śmierci i kaplic cmentarnych; Gabriela (jest tym, który przynosi Dobrą Nowinę, ukazuje się Zachariaszowi i zapowiada narodziny jego syna, Maryi zaś zwiastuje, że będzie Matką Syna Bożego) Uważany jest za szczególnego opiekuna Świętej Rodziny – jest patronem kleryków, dyplomatów, filatelistów, posłańców, pocztowców, radia i telewizji oraz telekomunikacji i Rafała (opiekuje się młodym Tobiaszem w czasie jego podróży. W pobożności ludowej jest pierwowzorem Anioła Stróża) – jest patronem aptekarzy, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów i podróżnych, uciekinierów, wędrowców i żeglarzy.

Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

O godz. 17.00 w „Galerii Pod Schodami u Józefa” mieszczącej się w krypcie naszego kościoła odbędzie się wernisaż prac plastycznych studentek rzeźby i malarstwa ASP we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy.

O godz. 18.45 kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (30.09)
Wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Był wybitnym znawcą i tłumaczem Pisma Świętego na język łaciński, niegdyś używany w Kościele. Święty Hieronim uważał, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa i jako taka jest nie do zaakceptowania u ludzi religijnych.

Na godz. 16.30 „Róża Rodziców” zaprasza do naszego kościoła na Czuwanie Różańcowe, czyli modlitwę wszystkich czterech części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (01.10)
Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, zwanej „Małą Tereską”. Jest patronką misji katolickich.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W sobotę odbędzie się w naszym kościele 48. PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH, na którym gościć będziemy Ojców Oblatów. Od godz. 10.30 okazja do Spowiedzi św. O godz. 11.00 Msza św. na którą serdecznie zapraszamy chorych, wszystkich którzy ostatnio chorowali, przeszli zabiegi i operacje lub czekają na nie. Dotyczy to nie tylko starszych i dorosłych parafian, ale prosimy przyprowadzić do kościoła swoje chore dzieci i wnuki. Chcemy się za nich i z nimi modlić o uzdrowienie. Wszystkim zebranym w kościele udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych (prosimy wypełnić zamieszczone w „Oremusie” karteczki i oddać je po otrzymaniu sakramentu), błogosławieństwa lurdzkiego oraz pobłogosławimy lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą na Mszę św.

Tych, którym choroba lub siły nie pozwolą uczestniczyć w Dniu Chorych, odwiedzimy od godz. 7.00 z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

Od soboty rozpoczynamy popołudniowe nabożeństwa różańcowe. Już dzisiaj zachęcamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w tych nabożeństwach, które w naszym kościele odprawiane będą w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 16.15. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o włączenie się w modlitwę różańcową w swoich domach. Przypominamy, że za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

Zachęcamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii (kolejne dni modlitwy różańcowej za nich poniżej), aby podążając codzienną drogą wierności, szukali w Różańcu Świętym umocnienia i oparcia.
1 Św. Pawła
2 Stawowa i Kwiatowa
3 Polna
4 Gościnna i Gruntowa
5 Mariańska
6 Łagiewnicka
7 Opolska
8 Miła i Sąsiedzka
9 Katowicka
10 Św. Józefa
11 Nowa
12 Watoły
13 Rymera
14 Kalidego
15 Stacyjna i Sadowa
16 Kruszcowa i Krótka
17 Pudlerska
18 Nowaka
19 Ks. Stabika
20 11 Listopada
21 Rodziny Oswaldów
22 Krzyżowa
23 Grunwaldzka
24 Ks. Ficka
25 Ks. Bończyka i Niedurnego
26 Św. Wojciecha i Rodzinna
27 Ogrodowa i Okrężna
28 Dombka
29 Świdra
30 Samarzewskiego i Tęczowa
31 Ligonia i Mała

W sobotę 78. rocznicę urodzin obchodził będzie wikariusz naszej Parafii w latach 1975-1976 Ks. Kanonik Henryk LANGFORT, obecnie mieszkający w Domu Księży Emerytów w Bielsku Białej.

W przyszłą niedzielę (02.10)
XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii Ojców Oblatów, którzy wygłoszą kazania oraz rozprowadzać będą kalendarze na rok 2017 na wsparcie Misji Świętych prowadzonych przez to Zgromadzenie.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W naszej parafii posługują nowi kościelni: MAGIERA Stanisław, BIAŁAS Czesław, BARSKI Hernyk i JAŹWIŃSKA Barbara. Pragniemy prosić dla nich o błogosławieństwo w czasie specjalnego obrzędu ustanowienia, który będzie miał miejsce w przyszła niedzielę 2 października w czasie Eucharystii o godz. 7.30.

W poniedziałek 10 października o godz. 18.45 w salce odbędzie się spotkanie przed listopadową pielgrzymką do Fatimy. Do tego dnia prosimy o uzupełnienie wpłat w kancelarii w godzinach jej urzędowania.

W roku katechetycznym 2016/2017 spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbywać się będą w następujących terminach: 14 października, 18 listopada, 19 grudnia, 13 stycznia, 10 lutego, 10 marca, 21 kwietnia i 12 maja.