Ogłoszenia 25.08 – 01.09

NIEDZIELA (25.08) XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

Gościmy dziś w naszej Parafii pochodzącego z Bytomia Ks. Zygmunta PERFECKIEGO, który od prawie ćwierć wieku pracuje na misjach w Togo. Dziękujemy mu za jego świadectwo życia i przybliżenie nam trudnej pracy misyjnej na kontynencie afrykańskim.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla wybranych rodzin w Syrii, które nasza Parafia wspomaga.

Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory niedzielne.

W PONIEDZIAŁEK (26.08)
Uroczystość NMP Częstochowskiej. Nasze serca, modlitwy i myśli podążają w tym dniu na Jasną Górę, do stóp naszej Matki Częstochowskiej, gdzie dziękujemy Jej za „przedziwną pomoc i obronę”. Święty Jan Paweł II ciągle nam przypominał: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W Częstochowskiej Ikonie od wieków czcimy Maryję jako Matkę i Królową. Jej kopie znajdują się w wielu katedrach, bazylikach i sanktuariach dosłownie na całym świecie i – miejmy nadzieję – w każdym katolickim polskim domu. Pani Częstochowska w kopii swojego Cudownego Obrazu towarzyszy nam w naszym kościele przez cały czas. Wpatrujmy się więc w Jej Matczyne Oblicze, „pamiętajmy i czuwajmy” poprzez dobre, pokorne i wierne Bogu życie w naszej trudnej codzienności.

W tym dniu wyrusza 43. Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można dołączyć do pielgrzymów 29 sierpnia na Mszę św. w intencji Chorzowa, która odprawiona zostanie o godz.11:00 przed Cudownym Obrazem i Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich. Wyjazd z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie o godz. 8:00 z ul. Powstańców. Koszt 30 zł. Zapisy na autobus w kancelarii przy ul. Wolności 51. Na Jasnej Górze na parkingu obok Domu Pielgrzyma jest bardzo ciekawa wystawa multimedialna Śladami Jezusa – w 8 salach przedstawione są m. in. kopie narzędzi męki Pana Jezusa, porównanie całunów turyńskiego, chust z Manopello i Oviedo, przedstawienie ówczesne i obecne Golgoty i Bożego Grobu i in. Piękna katecheza biblijna! Narratorem oprowadzającym po salach jest głos znanego aktora Piotra Fronczewskiego. Cena za bilet indywidualny 20 zł, grupowy (min. 10 osób) 15 zł.

W poniedziałek także przypada w Kościele 6. DZIEŃ MODLITW ZA PRZEŚLADOWANYCH NA BLISKIM WSHCODZIE. Nasi bracia i siostry z tego regionu cierpią z powodu różnych form prześladowań. Kościoły są monitorowane w wielu krajach, a chrześcijanie są dyskryminowani w miejscu pracy, przez władzę i w codziennym życiu. Chrześcijanie ci potrzebują naszej modlitwy oraz naszej zachęty. Niech zobaczą, kto się za nich modli. Niech dowiedzą się, że chrześcijanie na całym świecie myślą o nich, kochają ich i stają w ich obronie, dając im nową nadzieję i siłę wiary w czasach wyczerpania i wyzwań.

We WTOREK (27.08)
Wspomnienie św. Moniki, matki świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie. Jest patronką kościelnych stowarzyszeń matek oraz wdów.

W ŚRODĘ (28.08)
Wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem do wspólnej modlitwy.

W CZWARTEK (29.08)
Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (30.08)
Na godz. 16.30 „Róża Rodziców” zaprasza do naszego kościoła na Czuwanie Różańcowe, czyli modlitwę wszystkich czterech części Różańca Świętego.

W tym dniu w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się powakacyjna Pielgrzymka Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej. Początek o godz. 12:00.

W SOBOTĘ (31.08)
Wspomnienie św. Rajmunda Nonnatusa, prezbitera – patrona położnych oraz Wspomnienie św. Józefa z Arymatei.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a od 17.30 okazja do Spowiedzi św. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2019/2020 przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania.

W przyszłą niedzielę (01.09) XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
kolekta przeznaczona będzie na zakup opału.

O godz. 10:30 Suma dożynkowa w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami.

O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna w intencji dzieci, ich rodziców i chrzestnych.