Ogłoszenia 25.06 – 02.07

NIEDZIELA (25.06)
Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wynagradzajmy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujmy za Boże miłosierdzie i prośmy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne Bóg zapłać”.

Dziś o godz. 10:30 Msza św. zamówiona przez Radę Parafialną w intencji wikariusza naszej parafii Ks. Pawła KACZMARCZYKA z okazji przypadającej we wtorek 32. rocznicy jego urodzin.
Jak co miesiąc w ostatnią niedzielę dziś po Mszach św. odbędzie się kwesta na pomoc 2 rodzinom syryjskim w Aleppo, które przez pół roku nasza parafia wspiera materialnie.

We wszystkich parafiach Archidiecezji Katowickiej zakończyły się bezpośrednie wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Oficjalne wyniki wyborów w naszej parafii zostaną dziś podane do wiadomości na każdej Mszy św. oraz ukażą się w najbliższym wydaniu gazetki parafialnej.

W związku z rozpoczętymi wakacjami w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele Mszy św. w języku niemieckim w soboty o godz. 16:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. w soboty wakacyjne dopiero od 17:30.

W lipcu i sierpniu kancelaria czynna:
poniedziałki i środy od 9.00 do 11.30
wtorki i piątki od 15.30 do 17.00

PONIEDZIAŁEK (26.06)
Wspomnienie świętych męczenników Jana i Pawła. Byli braćmi. Zajmowali znaczące stanowiska w wojsku rzymskim. Jako senatorowie rzymscy zamieszkali w pałacu na wzgórzu Celio w Rzymie. Kiedy wybuchło prześladowanie chrześcijan, cesarz Julian Apostata zaprosił obu braci na swój dwór. Odmówili, by w ten sposób wyrazić swoją dezaprobatę dla edyktów prześladowczych cesarza. Władca zemścił się każąc ich potajemnie zgładzić w nocy 26 czerwca 362 r. w ich własnym domu, by nie było rozgłosu. Ich imiona ich znalazły się w kanonie Mszy świętej i do dzisiaj są w nim wymieniani.

O godz. 18:45 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do La Sallette i Lourdes w listopadzie 2017 r. Obowiązuje już druga wpłata na poczet wyjazdu, którą można dokonywać w kancelarii lub na spotkaniu.

We WTOREK (27.06)
Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy – patronki najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki, a także Wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

W ŚRODĘ (28.06)
Wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu, biskupa i męczennika, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hoereses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (29.06)
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra (patrona rybaków, blacharzy, zegarmistrzów, kamieniarzy, kowali, ślusarzy, marynarzy, tkaczy, a także orędownika podczas epilepsji, gorączki, febry i ukąszenia przez węża) i Pawła (patrona producentów namiotów, marynarzy, podróżników i tkaczy).
Chociaż nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św., jednak gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

Dodatkowe Msze św. w naszym kościele w poniedziałek jak w święta zniesione: o godz. 9:30 i 16:30. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze). O godz. 18.45 w kościele nauka dla rodziców i chrzestnych.

Ci z wiernych, którzy w tym dniu z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W PIĄTEK (30.06)
Wspomnienie śś. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego. Wyróżnia się specjalnie pierwszych męczenników Rzymu, ponieważ posiada on ich najwięcej ze wszystkich miast na świecie. Tacyd mówił o multitudo ingens – licznej gromadzie, a niektóre kodeksy Martyrologium Hieronimańskiego zaznaczały, że było ich 978 zaraz po pożarze Rzymu w lipcu 64 r. niesłusznie podejrzewanych o podpalenie miasta i okrutnie zamęczonych przez cesarza Nerona.

O godz. 16:30 w kościele różańcowe czuwanie, podczas którego odmówimy wszystkie 4. części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (01.07)
Wspomnienie św. Ottona, biskupa. O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od godz. 7.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem mieszańców naszej parafii z sakramentami świętymi. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W sobotę 01.07.2017 r. o godz. 19.00 zapraszamy na adorację uwielbienia, podczas której modlitwą i śpiewem będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia.

W przyszłą niedzielę (02.07)
XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.
O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Można przekazywać intencje mszalne naszym kapłanom, którzy w czasie urlopu będą również odprawiać msze Św. Intencje takie można składać w kancelarii lub bezpośrednio u któregoś z kapłanów. Jest to zarazem forma utrzymania kapłanów, którzy służą nam przez cały rok.

Proboszcz ewangelickiego kościoła im. Marcina Lutra w Chorzowie ks. Bogusław CICHY zaprasza na Dni Otwartych Drzwi Ewangelickich Kościołów. 24 i 25 czerwca ewangelickie kościoły Górnego Śląska otwarte będą dla zwiedzających w godzinach popołudniowych. Kościół im. ks. M. Lutra w Chorzowie otwarty będzie 24.06 w godzinach od 15:00 do 19:00 (o godz. 16:00 koncert zespołu Eviva l’arte). W niedzielę kościół otwarty będzie od 17:00 do 19:00.