Ogłoszenia 25.05 – 01.06.2014

Niedziela (25.05)
Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby parafii (na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną) składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś jeszcze o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 21.00 w kaplicy chrzcielnej Apel Jasnogórski.

Dziś świat męski naszej archidiecezji pielgrzymuje do Piekar Śl. Polecamy pielgrzymów modlitwom parafian, a w szczególności mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Uroczyste powitanie grupy pielgrzymkowej naszej parafii przewidziany jest około godz. 17.45.

W poniedziałek (26.05)
Wspomnienie św. Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera – założyciela stowarzyszenia księży oratorianów zwanych w Polsce filipinami. W tym dniu Kościół obchodzi także wspomnienie NMP Królowej Apostołów.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy.

W poniedziałek obchodzimy DZIEŃ MATKI. Serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujmy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

W naszej parafii Dni Krzyżowe odbędą się w ramach nabożeństw majowych. I tak:

– w poniedziałek (26.05) o godz. 17.30 spotykamy się przy krzyżu na ul. Krzyżowej. Tam odbędzie się krótkie nabożeństwo błagalne z prośbą o dobre zbiory, przy śpiewie Litanii Loretańskiej przejdziemy w procesji do kościoła.

– we wtorek (27.05) o godz. 17.30 spotykamy się przy kapliczce na ul. Mariańskiej, gdzie modlić się będziemy o uświęcenie pracy ludzkiej. Następnie przy śpiewie Litanii Loretańskiej przejdziemy w procesji do kościoła;

– w środę (28.05) o godz. 17.30 – spotykamy się przy krzyżu na ul. Opolskiej. Tam odbędzie się modlitwy za głodujących, po czym przejdziemy w procesji do kościoła.

Zapraszamy parafian, a w szczególności wszystkich działkowiczów, do licznego udziału w Dniach Krzyżowych. Prosimy o zabranie ze sobą książeczek do nabożeństw oraz zadbanie o miejsca rozpoczęcia nabożeństw (przydrożne krzyże i kapliczkę). Niech troska o czystość wokół nich i przyozdobienie ich kwiatami i zniczami świadczą o naszej miłości do Pana Boga i miejsca, na którym się znajdują.

We wtorek (27.05)
Wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa- apostoła Anglii z VI wieku.

W tym dniu przypada 71. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w 1930 r. śp. ks. Franciszka BOJDOŁA, wywiezionego i rozstrzelanego w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

W środę (28.05)
przypada 3 rocznica śmierci trzeciego proboszcza naszej parafii (w latach 1968-1994) śp. ks. Leonarda SWOBODY.

O godz. 8.00 Msza św. o spokój jego duszy, a po niej nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

W czwartek (29.05)
Wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Serca Jezusa Konającego tzw. Urszulanek Szarych.

O godz. 19.00 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W piątek (30.05)
O godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się kolejne czuwanie różańcowe. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca za jednym razem. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie.

W sobotę (31.05)
Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki oczekujące potomstwa. O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (01.06)
przypada UROCZYSTOŚĆ WIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W sobotę 7 czerwca br. po Mszy św. o godz. 18.00 w krypcie odbędzie się drugie spotkanie przed listopadową pielgrzymką do Ziemi Świętej. Na spotkaniu obecny będzie ponownie przedstawiciel Biura Podróży, który mówił będzie o szczegółach wyjazdu dotyczących ubezpieczenia, rezygnacji z wyjazdu i innych sprawach prawno-organizacyjnych dotyczących przygotowań i przebiegu pielgrzymki. Obecność wszystkich zapisanych bardzo wskazana. Przypominamy, że do 1 czerwca wyznaczono termin wpłaty kolejnej raty na poczet wyjazdu.

Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki od 8.30 do 10.00 oraz w środy od 16.00 do 18.00