Ogłoszenia 25.02 – 04.03

NIEDZIELA (25.02)
W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17:15, dla dzieci w soboty o godz. 10:00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Ks. Krzysztofa BEDNARKA w niedziele o godz. 16:15.

Dziś obchodzimy Niedzielę Dzieła Pomocy „AD GENTES” czyli 12. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. W związku z tym po każdej Mszy św. zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny, który pomaga w realizacji projektów podejmowanych przez tych właśnie polskich misjonarzy.

Za złożone ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Gościmy dziś w naszej Parafii Rycerzy Kolumba działających przy Parafii Św. Wawrzyńca i Św. Antoniego w Rudzie Śląskiej-Wirku. Zakon kieruje się czterema zasadami. Są to: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Jego członkami są mężczyźni skupieni w katolickiej, bratniej organizacji wzajemnej pomocy, która powstała w wireckiej wspólnocie parafialnej 20 marca 2013 roku. Rada liczy dziś 15.649 rycerzy. Goście przybliżą nam szczegóły swojej ciekawej działalności.

PONIEDZIAŁEK (26.02)
O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (27.02)
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (28.02)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, podczas którego rozpoczniemy Nowennę do Patrona naszej Parafii. Kolejne dni nowenny, przygotowującej nas do uroczystości odpustowej w naszej Parafii odmawiać będziemy w kolejne środy aż do 25 kwietnia br.

O godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O 18:45 w kościele spotkanie Kręgu Biblijnego

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechez uzupełniających dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym. Spotkania odbywają się w cyklu dwumiesięcznym.

W CZWARTEK (01.03)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza św. o nowe i święte powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
Także o godz. 18:45 spotkanie lektorów.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W tym dniu w godzinach 17:00-19:00 czynny będzie w kancelarii parafialnej punkt konsultacyjny w/s wszelkiego rodzaju uzależnień.

W PIĄTEK (02.02)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17:30 Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W SOBOTĘ (03.02)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V, VI i klas gimnazjalnych oraz okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii, którzy już nie mogą sami przychodzić do kościoła. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę (04.03)
TRZECIĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie za renowację zegara na wieży naszego kościoła. Całkowity koszt odnowienia i podświetlenia wyniósł 42 tysiące złotych.
W tym dniu po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona comiesięczna kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które nasza Parafia wspiera materialnie.