Ogłoszenia 25.01 – 01.02

Niedziela (25.01)
Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie rachunku za energię elektryczną.

W ramach kazania na Mszy św. o godz. 12.00 przedstawienie jasełkowe o Narodzeniu Pańskim wystawią dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek przy ul. Miarki.

Od godz. 14.00 dziś kolęda dodatkowa dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

O godz. 15.00 Msza św. w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 nieszpory.

W Panewnikach dziś o godz. 13.00 adoracja przy żłóbku dla Apostolstwa Chorych, samotnych, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych naszej archidiecezji. W ramach adoracji Msza św.

W poniedziałek (26.01)
Wspomnienie świętych biskupów efeskich Tymoteusza i Tytusa. Obok św. Łukasza Ewangelisty należeli do najbliższych współpracowników w św. Pawła. Są patronami Krety.

Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa). Serdecznie zapraszamy.

We wtorek (27.01)
Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa wileńskiego i odnowiciela zakonu marianów.

We środę (28.01)
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów czasów średniowiecza w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła. Był wielkim czcicielem Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze i niskości swej…”. Jest patronem szkół katolickich. Również dziś Przypada „Dzień Pamięci o Holokauście”

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii – św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O 18,45 Spotkanie opłatkowe „Róży Rodziców”

W czwartek (29.01)
Wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek (1537 r.). Patronuje osobom niedomagającym, chorym i niepełnosprawnym, wspomaga przy utracie rodziców.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W piątek (30.01)
Wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera. O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się czuwanie różańcowe. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca św. za jednym razem. Serdecznie zapraszamy dysponująych wolnym czasem do włączneia się w to niezwykłe modlitewne wydarzenie.

W sobotę (31.01)
Wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera – patrona młodzieży, młodych robotników i rzemieślników. Założyciela Zgromadzenia Księży Salezjanów, Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki – które mają wielkie zasługi na niwie wychowawczej i misyjnej – oraz Świeckiego Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich i Byłych Wychowanków.

Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii, którzy już nie mogą chodzić do kościoła. Zgłoszenia w zakrystii (32-346-30-07) lub kancelarii parafialnej (32-249-81-99). Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. w każdą niedzielę.

W tym dniu 28. rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będą: pochodzący z naszej parafii ks. Joachim KONKOL, obecnie wikariusz parafii pod wezwaniem św. Jana Sarkandra w Siemianowicach Śl.-Bańgowie oraz wikariusz naszej parafii w latach 2006-2008 ks. Stanisław JAROMIN, obecnie proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Goławcu. Polecamy ich modlitwom parafian.

W Panewnikach w tym dniu adoracja przy żłóbku o godz. 12.00 dla głuchoniemych i słabosłyszących.

W przyszłą niedzielę (01.02)
IV NIEDZIELA ZWYKŁA. Kolekta na nowe Lichtarze Ołtarzowe i Krzyż Procesyjny, które należą do kompletu razem z ołtarzem, amboną, pulpitem i chrzcielnicą. W tym samym stylu zostały wcześniej wykonane: oświetlenie główne kościoła oraz skarbony i kasetony na relikwie

Na Mszy św. o godz. 12.00 uczniom klas drugich poświęcimy świece komunijne.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Dziś do „Małego Gościa Niedzielnego” dołączona jest najnowsza płyta Arki Noego „Petarda”. Cena miesięcznika 4 zł.