Ogłoszenia 24.12 – 31.12

NIEDZIELA (24.12)
Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.

W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 15:00 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i do 16:00 będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.

Światło Betlejemskie przyniesione do naszego kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do godz. 16:00 do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału do naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

O północy przyjdźmy dziś jeszcze na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy podczas Eucharystii przychodzącego Pana. Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na
Krajowy Fundusz Ochrony Życia, który został założony w celu niesienia pomocy ludzkiemu życiu, zwłaszcza wówczas, gdy jest ono w jakikolwiek sposób zagrożone.

PONIEDZIAŁEK (25.12)
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła w porządku niedzielnym.
W pierwszy dzień Świąt Sumę o godz. 10:30 tradycyjnie już uświetni orkiestra dęta. Kolekta tego dnia na potrzeby naszej parafii.

Niech przejawem radosnego przeżywania Świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Serdecznie zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16:30. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii.

Niech w tym radosnym czasie rozbrzmiewają kolędy płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

We WTOREK (26.12)
drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół obchodzi Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.

Zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. w porządku niedzielnym. To tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego z Bogiem-Człowiekiem. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, aby nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby choć przez chwilę wspólnie adorować Nowonarodzonego.

Kolekta tego dnia przeznaczona zostanie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. O godz. 15:00 Msza św. w intencji rocznych i przyjmujących chrzest św. dzieci, ich rodziców i chrzestnych. W tym dniu NIE BĘDZIE nieszporów. Przeznaczmy ten czas na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

Od środy (27.12) w naszej parafii rozpocznie się druga część odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

W ŚRODĘ (27.12)
Święto św. Jana, Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Jest autorem Ewangelii, 3 listów i księgi Apokalipsy.

Podczas Mszy św. o godz. 8:00 uroczyście poświęcimy wino. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a o godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach

Katechumenatu dla tych, którzy nie ukończyli katechezy na poziomie ponadpodstawowym.

Kolęda od godz. 15:00 na ulicy:
1. Mariańska 3A, 3, 1B, 1A, 1
2. Mariańska 7C, 7B, 7A, 7
3. Mariańska 5B, 5A, 5, 3C, 3B

W CZWARTEK (28.12)
Wspomnienie św. Młodzianków, męczenników. Jest to święto ustanowione ku czci dzieci, które oddały życie dla Chrystusa i za Niego. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 9:30 wszystkie dzieci naszej parafii, a szczególnie rodziców i dziadków z dziećmi i wnukami tymi najmniejszymi. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego. Msza św. o godz. 18:00 zakończy 9-miesięczną modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

Kolęda od godz. 15:00 na ulicach:
1. Mariańska 20, 18; Wojciecha 8, 6, 4
2. Mariańska 47, 45, 43, 41, 39, 37
3. Św. Józefa 5, 3; Mariańska 61, 63

W PIĄTEK (29.12)
Wspomnienie św. Tomasza Becket`a, biskupa i męczennika. O godz. 16:30 w kościele odbędzie się RÓŻAŃCOWE CZUWANIE podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca św.

Także w tym dniu o godz. 19 w Katowickim Spodku, odbędzie się jak co roku wielki koncert „Betlejem w Spodku”. Bilety jeszcze do nabycia w kancelarii parafialnej.

Kolęda od godz. 15:00 na ulicach:
1. Watoły 11, 9, 7, 5, 3, 1
2. Nowaka 3 (od góry)
3. Św. Józefa 1 (od góry)

W SOBOTĘ (30.12)
O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kolęda od godz. 14:00 na ulicy:
1. Nowaka 7 (od dołu)
2. Nowaka 9 (od góry)
3. Nowaka 5 (od góry)

W przyszłą niedzielę (31.12)
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Jest to szczególne święto wszystkich chrześcijańskich rodzin, dla których Rodzina z Nazaretu jest wzorem.

Z tej okazji Suma o godz. 10:30 odprawiona zostanie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, a zebrani w kościele małżonkowie odnowią uroczyście swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy tym bardziej całe rodziny.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii (na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną). Po każdej Mszy św. kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które zobowiązała się wspierać nasza Parafia.

W tym dniu zakończymy rok kalendarzowy 2017. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17:00. Przypominamy, że każdy, kto w tym dniu spełni zwykłe warunki odpustu i odmówi publicznie hymn „Ciebie Boże wielbimy” może uzyskać odpust zupełny.

Parafia Ewangelicko – Augsburska w Chorzowie zaprasza na wspólne kolędowanie w poniedziałek 1 stycznia 2018 roku o godz. 16.00 do kościoła im. ks. M. Lutra przy ul. Powstańców 13. We wspólnym śpiewie towarzyszyć będą Justyna Hubczyk i Łukasz Forest Piechota.

Gość Niedzielny – wydanie podwójne – w cenie 8 zł. Jest już też styczniowy Mały Gość Niedzielny z witrażem do samodzielnego zrobienia.