Ogłoszenia 24.09 – 01.10

NIEDZIELA (24.09)
Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Świat mediów jest podobny do winnicy. Gdy robotnicy, którzy w niej pracują są rzetelni, to przynosi ona dużo dobrych owoców. Gdy są nieuczciwi, to pędy, które powierzone są ich opiece, dziczeją, a jakość owoców spada. Módlmy się o to, aby w środkach społecznego przekazu nie zabrakło dobrych i uczciwych pracowników, którzy będą z dbałością i uczciwością podchodzić do rozpowszechnianych treści, biorąc odpowiedzialność za to, co głoszą.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Zapraszamy dziś jeszcze na niedzielne nieszpory o godz. 16.30.

PONIEDZIAŁEK (25.09)
Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera – zakonnika bernardyńskiego, który zasłynął jako wybitny kaznodzieja i twórca pięknych pieśni religijnych, zwłaszcza o Męce Pańskiej i Godzinek ku czci NMP.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy serdecznie.

We WTOREK (26.09)
Wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana – patronów lekarzy, aptekarzy i mędrców.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (27.09)
Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera – patrona wszystkich dzieł miłosierdzia, wielkiego apostoła ubogich, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, do dziś posługujących ubogim.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

Uczniów klas III gimnazjalnych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne do kościoła w środę o godz. 18:45. Ks. Bartosz JANKOWSKI – opiekun młodzieży naszej parafii serdecznie zaprasza na to spotkanie również choć jednego z rodziców.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (28.09)
Wspomnienie św. Wacława, męczennika – patrona Czech. Jako król z wielkim zaangażowaniem umacniał wiarę naszych południowych sąsiadów.

O godz. 18:45 kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W tym dniu w godz. 17.00-19.00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny. Przypominamy także, że w każdy czwartek w godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W PIĄTEK (29.09)
Święto Świętych Archaniołów Michała (był wodzem hufców anielskich, który rozgromił zbuntowanych aniołów) – jest patronem zakonu Michalitów i Michalitek, chorych, mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, żołnierzy, dobrej śmierci i kaplic cmentarnych; Gabriela (jest tym, który przynosi Dobrą Nowinę, ukazuje się Zachariaszowi i zapowiada narodziny jego syna, Maryi zaś zwiastuje, że będzie Matką Syna Bożego) Uważany jest za szczególnego opiekuna Świętej Rodziny – jest patronem kleryków, dyplomatów, filatelistów, posłańców, pocztowców, radia i telewizji oraz telekomunikacji i Rafała (opiekuje się młodym Tobiaszem w czasie jego podróży. W pobożności ludowej jest pierwowzorem Anioła Stróża) – jest patronem aptekarzy, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów i podróżnych, uciekinierów, wędrowców i żeglarzy.

Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

Na godz. 16.30 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie cztery części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (30.09)
Wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Był wybitnym znawcą i tłumaczem Pisma Świętego na język łaciński, niegdyś używany w Kościele. Święty Hieronim uważał, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa i jako taka jest nie do zaakceptowania u ludzi religijnych.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

O godz. 19.00 w krypcie odbędzie się spotkanie Róży Rodziców.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września) odbędzie się 18. Pielgrzymka Parafii Dekanatu Chorzów do Piekar Śląskich. Jest ona powtarzaną rok rocznie pamiątką Jubileuszowego Roku 2000.

Rozpoczęcie spotkania modlitewnego o godz. 14:00 na Kalwarii piekarskiej. Po powitaniu pielgrzymów przez Dziekana Dekanatu Chorzów ks. Eugeniusza BŁASZCZYKA odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po stacjach na kalwaryjskich dróżkach. Od godz. 15.30 okazja do Spowiedzi św.

Zakończenie uroczystą Mszą św. w bazylice piekarskiej o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce.

W przyszłą niedzielę (01.10)
XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
W tym roku zgłosiło się 26 kandydatów

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Powoli nadchodzi czas naszej największej mobilizacji duchowej w naszej wspólnocie – MISJE PARAFIALNE. Będą trwały od 14 do 22 października 2017. Program Misji został rozdany w formie zaproszeń w Wielką Sobotę. Szczegóły podane są także na parafialnej stronie internetowej.

W ubiegły poniedziałek odbyła się I Sesja Nowej Rady Parafialnej. Sprawozdanie można przeczytać w gablotach parafialnych.