Ogłoszenia – 24.08 – 31.08

Niedziela (21.08)
W liturgii słowa dzisiejszej niedzieli usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania „Gościa Niedzielnego”, którego możemy znaleźć przy wyjściu z kościoła.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłatę należności za ikonę NMP Nieustającej Pomocy, za jej oprawę i oświetlenie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

W poniedziałek (25.08)
Wspomnienie św. Ludwika, króla Francji – patrona tercjarzy, drukarzy i introligatorów, oraz św. Józefa Kalasantego, prezbitera – Założyciela Zgromadzenia Kleryków Regularnych dla pobożnych szkół, czyli Pijarów. Jest on patronem szkół podstawowych.

We wtorek (26.08)
Uroczystość NMP Częstochowskiej. Nasze myśli i serca skierujemy w tym dniu na Jasną Górę, aby uczcić znajdujący się tam od ponad sześciu wieków cudowny wizerunek Maryi. Pani Częstochowska towarzyszy nam przez całe życie. Wpatrujmy się w Jej Matczyne Oblicze, „pamiętajmy i czuwajmy” poprzez dobre, pokorne i wierne Bogu życie w naszej trudnej codzienności.

W tym dniu o godz. 21.00 w tym dniu w kaplicy MB Częstochowskiej Apel Jasnogórski, podczas którego odnowimy jasnogórskie Śluby Narodu. Serdecznie zapraszamy.

W tym dniu 7. rocznicę złożenia ślubów wieczystych (tzw. wieczystej profesji) obchodziła będzie pochodząca z naszej Parafii Siostra Maria Alberta Magdalena JASEK ze Zgromadzenia Elżbietanek Cieszyńskich, obecnie pracująca w sąsiedniej Parafii pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Bytomiu-Łagiewnikach. Składamy jej nasze najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie.

W środę (27.08)
Wspomnienie św. Moniki, matki świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu.

Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii – świętego Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (28.08)
Wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

W piątek (29.08)
Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

Na godz. 16.30 „Róża Rodziców” zaprasza do naszego kościoła na Czuwanie Różańcowe, czyli modlitwę wszystkich czterech części Różańca Świętego.

W sobotę (30.08)
Ministranci Archidiecezji Katowickiej gromadzą się na swojej corocznej pielgrzymce w katowickiej Katedrze.
Okazja do spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.

Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców w poniedziałek 1 września br. o godz. 8.00 na specjalną Mszę Świętą rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2014/2015, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

W tym dniu przypada 7. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1961-1964 śp. ks. Konrada CHŁODKA. Jest pochowany w Godowie, gdzie był proboszczem.

W przyszłą niedzielę (31.08)
XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. O godz. 10.30 Suma dożynkowa w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców i ich rodziny do wspólnej modlitwy w podziękowaniu za tegoroczne plony.