Ogłoszenia 24.07 – 31.07

NIEDZIELA (24.07)
Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy dziś o godz. 21.00 do naszego kościoła na nabożeństwo i na wspólną modlitwę w tej intencji.

Dziś na Sumie o godz. 10.30 oficjalnie powitamy grupę pielgrzymów z Włoch, którzy mieszkać będą w naszej parafii i uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Zapraszamy serdecznie wszystkich zmotoryzowanych. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wyjeżdżaniu i opuszczaniu placu kościelnego.

W PONIEDZIAŁEK (25.07).
Święto świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

W tym dniu czcimy także świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

WE WTOREK (26.07)
Wspomnienie świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – patronów rodzin chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

W tym dniu przypadają 50. urodziny wikariusza naszej parafii w latach 1998-2001 Księdza Henryka NOWARY, obecnie posługującego w parafii p. w. Św. Antoniego z Padwy w Chorzowie.

W ŚRODĘ (27.07)
Wspomnienie św. Pantaleona, męczennika – patrona lekarzy, położnych i chorych; orędownik w czasie bólu głowy. Jest jednym z 14 świętych wspomożycieli.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do Patrona naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (28.07)
Wspomnienie św. Sarbeliusza Mahkloufa, pustelnika.

W tym dniu o godz. 9.45 Ojciec Święty Franciszek przyjedzie na Jasną Górę, by w Kaplicy Cudownego Obrazu. pomodlić się i o godz. 10.30 odprawić Mszę św. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Msza ta jest wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim, w ramach Roku Jubileuszowego 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Zapraszamy wszystkich którym zdrowie i obowiązki pozwalają do wyjazdu na Jasną Górę, by razem z Papieżem dziękować za chrześcijaństwo w Polsce. Przez cały dzień na wszystkich trasach obsługiwanych przez Koleje Śląskie na terenie województwa obowiązywały będą darmowe przejazdy. Przewoźnik dodatkowo zapowiada, że dla wygody pielgrzymów wzmocni składy kursujące regularnie, a także uruchomi 21 dodatkowych połączeń dla pielgrzymów.

W PIĄTEK (29.07)
Wspomnienie św. Marty, dziewicy, siostry Łazarza i Marii, przyjaciół Jezusa. To w ich domu Jezus spędził ostatnie dni przed swoją męką, pokazując w ten sposób, jak cenną wartością są więzy przyjaźni. My także starajmy się je budować z ludźmi, których Bóg stawia na naszej drodze. Św. Marta jest uważana za patronkę życia domowego, gospodyń domowych, kucharek, służących, robotnic, praczek, pomocy domowych, oberżystów, właścicieli hoteli, ludzi zajmujących się administracją, rzeźbiarzy, malarzy i umierających; wzywana w przypadkach krwotoku.

O godz. 16.30 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie części Różańca.

W SOBOTĘ (30.07)
Wspomnienie świętego Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu proboszcz zaprzyjaźnionej parafii p. w. św. Piotra Apostoła w Termoli Padre Vinzenco RONZITTI obchodził będzie 39. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

W tym dniu także przypada 56. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1945-1948 śp. ks. Łukasza GLOBISZA.

W przyszłą niedzielę (31.07)
XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.