Ogłoszenia 24.02 – 03.03

NIEDZIELA (24.02)
Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszach św. nasza comiesięczna kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, którymi się materialnie opiekujemy.
Dziś jeszcze zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16:30.
W dniach 24 II – 3 III odbywa się Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Katowickiej do Ziemi Świętej. Obecnie w naszej archidiecezji tę funkcję wykonuje 1.600 mężczyzn.

W PONIEDZIAŁEK(25.02)
Wspomnienie św. Cezarego z Nazjanzu, pustelnika – patrona lekarzy.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Również po Mszy wieczornej (w gazetce znajduje się błędna informacja, że w środę), w salce odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

WE WTOREK (26.02)
W kancelarii parafialnej w godzinach 17:00-19:00 czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać poradę w sprawach różnego rodzaju uzależnień.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (27.02)
O godz. 8:00 Msza św., a po niej nabożeństwo wotywne do św. Józefa, podczas którego rozpoczniemy Nowennę do Patrona naszej Parafii. Kolejne dni nowenny, przygotowującej nas do uroczystości odpustowej w naszej Parafii odmawiać będziemy w kolejne środy aż do 25 kwietnia br.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18:45 w kościele Krąg Biblijny.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechez uzupełniających dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym. Spotkania odbywają się w cyklu dwumiesięcznym.

W tym dniu w kościele mariackim w Katowicach odbędzie się spotkanie formacyjne dla Służby Zdrowia naszej Archidiecezji. Gościem specjalnym będzie ks. Adrian NOWAK – pasjonat muzyki, redaktor i recenzent w Magazynie Presto. Temat spotkania: „Pomiędzy świętością a medycyną w muzyce”.
Program spotkania: 18.40 – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu katechetycznego na I piętrze, 19.00 – Msza św. w kaplicy domu katechetycznego, po mszy spotkanie w sali Jana Pawła II, 21.00 – zakończenie spotkania

W CZWARTEK (28.02)
O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne. O godz. 17.15 spotkanie Rycerzy Kolumba.

Zapraszamy na koncert charytatywny „Spełnij marzenie Dominika”, który odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury 28 lutego 2019 r. o godz. 17.00. Wystąpią w nim artyści sceny śląskiej i biesiadnej. Dochód z koncertu w całości przeznaczony będzie na specjalny wózek inwalidzki dla Dominika, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. W czasie koncertu odbędzie się sprzedaż obrazów, loteria fantowa i licytacje. Bilety cegiełki do nabycia w dniu koncertu w cenie 20, 30 i 50 zł.

W PIĄTEK (01.03)
Uroczystość Najświętszego Oblicza Jezusa obchodzona zawsze w piątek przed Środą Popielcową przez wszystkich czcicieli Najświętszego Oblicza Pana Jezusa. Szczególnym nabożeństwem wynagradzającym Obliczu Pana Jezusa, za grzechy ludzkie wyróżniała się święta Tereska od Dzieciątka Jezus i od Najświętszego Oblicza. Pozostawiła nam w swoich pismach wiele modlitw wynagradzających i aktów ofiarowania.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17:30 Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (02.03)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA.

Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii, którzy już nie mogą sami przychodzić do kościoła. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. w każdą niedzielę.

O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (03.03)
VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ nabożeństwem czterdziestogodzinnym polegającym na adoracji Najświętszego Sakramentu przez trzy kolejne dni (do wtorku 05.03) rozpoczniemy przygotowania do Wielkiego Postu, początek którego w Środę Popielcową – 6 marca br. Celem tego nabożeństwa jest pogłębianie więzi wierzących z Chrystusem obecnym w Sakramencie Ołtarza – obecnym w sposób trwały w przechowywanym w tabernakulum Chlebie Eucharystycznym. Adoracja wywodzi się więc od Mszy św. i do niej nas prowadzi, jako do źródła i szczytu.
W tym dniu rozpoczniemy 52. TYDZIEŃ MODLITW O TZREŹWOŚĆ NARODU, który do 9 marca przeżywać będziemy pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Odpowiedzialność za trzeźwość młodych, za ich bycie wolnymi od wszelkich uzależnień spoczywa na wszystkich dorosłych, zwłaszcza na rodzicach, kapłanach, nauczycielach i wychowawcach.
W przyszłą niedzielę kolekta na opał na ogrzewanie naszego kościoła
O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Młodzież zaprasza na prezentację zdjęć z Panamy w przyszłą niedzielę, 03.03.2019 r., o godz. 18:00 w salce nad zakrystią. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, Słodka Panama organizuje ostatkowy bal, we wtorek 5.03. Szczegóły na plakatach i w dzisiejszym Oremusie, do którego jest dołączony dodatek ze zdjęciami, wspomnieniami i refleksjami naszej młodzieży z pobytu na ŚDM w Panamie.

Parafia NSPJ w Świętochłowicach – Piaśnikach zaprasza 2 i 3 marca 2019 r. na 15. Sobotę i Niedzielę Szkaplerzną. Uroczysta Msza Św. w niedzielę o godz. 10.00 odprawiona zostanie w intencji Bractwa i osób noszących Szkaplerz Karmelitański. Kazania wygłosi o. dr Włodzimierz TOCHMAŃSKI, Prowincjonalny Moderator Bractw Szkaplerznych. Będzie również możliwość przyjęcia szkaplerza. Szczegółowe informacje w gablotkach.

4.03.2019 od godziny 14.00 kolejny już raz zapraszamy do skorzystania z możliwości zrobienia badań USG Doppler w przychodni na ul. św. Pawła 11. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotce i w przychodni.