Ogłoszenia 24.01 – 31.01

NIEDZIELA (24.01)
Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia. (Czas ferii zimowych, który niebawem rozpoczniemy jest wspaniałą okazją, aby w miejscach, gdzie będziemy wypoczywać, dać wyraz naszej chrześcijańskiej wiary).

Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii związane z remontem pękniętych ścian składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 15.00 Msza św. w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Od godz. 14.00 kolęda dodatkowa dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

W Panewnikach dziś o godz. 14.00 adoracja przy żłóbku dla Apostolstwa Chorych, samotnych, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych naszej archidiecezji. W ramach adoracji Msza św.

W PONIEDZIAŁEK (25.01)
Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła – patrona tkaczy, podróżników i marynarzy. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa). Serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (26.01)
Wspomnienie świętych biskupów efeskich Tymoteusza i Tytusa. Obok św. Łukasza Ewangelisty należeli do najbliższych współpracowników w św. Pawła. Są patronami Krety.

W tym dniu przeżywać będziemy w Kościele Katolickim w Polsce XVI DZIEŃ ISLAMU. Tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym

W ŚRODĘ (27.01)
Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa wileńskiego i odnowiciela zakonu marianów.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii – św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do
Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie opłatkowe Róży Rodziców.

W CZWARTEK (28.01)
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów czasów średniowiecza w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła. Był wielkim czcicielem Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze i niskości swej…”. Jest patronem szkół katolickich.

W PIĄTEK (29.01)
Wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek (1537 r.). Patronuje osobom niedomagającym, chorym i niepełnosprawnym, wspomaga przy utracie rodziców.

O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się czuwanie różańcowe. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca św. za jednym razem. Serdecznie zapraszamy dysponująych wolnym czasem do włączenia się w to niezwykłe modlitewne wydarzenie.

W Panewnikach w tym dniu o godz. 18.30 adoracja przy żłóbku dla osób żyjących w stanie wolnym (25-60 lat). W ramach adoracji Msza św. celebrowana przez duszpasterza osób samotnych ks. Tadeusza CZAKAŃSKIEGO.

W SOBOTĘ (30.01)
Wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W Panewnikach w tym dniu adoracja przy żłóbku o godz. 12.00 dla głuchoniemych i słabosłyszących, a o godz. 15.00 adoracja dla uczestników pielgrzymek do Ziemi Świętej i Przyjaciół Misji Franciszkańskich, którą poprowadzi o. Paschalis Kwoczała OFM, Komisarz Ziemi Świętej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w auli Domu Parafialnego.

W przyszłą niedzielę (31.01)
IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Zainteresowanych informujemy że Dni Skupienia dla narzeczonych odbędą się w roku 2016 w krypcie naszego kościoła w następujących terminach: 5 marca, 4 czerwca, 3 września i 19 listopada.

O godz. 15.00 w bazylice panewnickiej adoracja ekumeniczna (międzywyznaniowa) z udziałem biskupa ewangelicko-augsburskiego ks. Pawła ANWELLERA z Bielska Białej.

Parafia św. Jadwigi zaprasza na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w Domu Parafialnym przy ul. Chrobrego 17 w sobotę 6 lutego od godz. 20.00. Organizatorzy zapewniają wodzireja, dobre jedzenie oraz zabawę do białego rana. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafii św. Jadwigi w Chorzowie przy ul. Wolności 51.

W poniedziałek 1 lutego br. w bazylice panewnickiej na zakończenie tegorocznych adoracji stanowych z koncertem kolęd wystąpi ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny. Wstęp wolny.