Ogłoszenia 23.12 – 30.12

NIEDZIELA (23.12)
Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Przedświąteczna spowiedź w naszym kościele:
Niedziela 23 XII – przed mszami o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00
Poniedziałek 24 XII – 6:45-16:00

Za złożone dziś ofiary na zakup nowego wyświetlacza pieśni do naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Kolęda dziś od godz. 14:00:
1. 11 listopada 82, 80, 78, 76, 74, 72
2. 11 listopada 60, 58, 56, 54, 52, 50, 48
3. 11 listopada 42, 40, 38, 36, 34

W PONIEDZIAŁEK(24.12)
Wigilia. Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione do naszego kościoła przez harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem można zabrać do jutra do godz. 16:00 do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii oraz śpiewanie kolęd.

O północy przyjdźmy jutro do naszej świątyni na Pasterkę. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy podczas Eucharystii w sobotę o północy przychodzącego Pana. Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Ochrony Życia, który został założony w celu niesienia pomocy ludzkiemu życiu, zwłaszcza wówczas, gdy jest ono w jakikolwiek sposób zagrożone.

WE WTOREK (25.12)
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
We wtorek Msze św. w porządku niedzielnym. Sumę o godz. 10:30 w pierwszy dzień świąt tradycyjnie już uświetni orkiestra dęta. Kolekta tego dnia na potrzeby naszej parafii.
Niech przejawem radosnego przeżywania Świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Serdecznie zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16:30. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech w tym radosnym czasie rozbrzmiewają kolędy płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

W ŚRODĘ (26.12)
drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół obchodzi Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.
Zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. w porządku niedzielnym. To tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego z Bogiem-Człowiekiem. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, aby nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby choć przez chwilę wspólnie adorować Nowonarodzonego.
Kolekta tego dnia przeznaczona zostanie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Suma o godz. 10:30 odprawiona zostanie w intencji wszystkich, którzy odpowiedzieli na kolejną akcję przygotowania paczek dla potrzebujących w naszej parafii. O godz. 15:00 Msza św. w intencji rocznych i przyjmujących chrzest św. dzieci, ich rodziców i chrzestnych. W tym dniu NIE BĘDZIE nieszporów. Przeznaczmy ten czas na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.
W tym dniu gościć będziemy tercet bandurzystek z grekokatolickiej parafii Jana Ewangelisty w Tarnopolu na Ukrainie, który uświetni swoim śpiewem kolęd polskich i ukraińskich liturgię a także będzie grał na bandurach – unikatowych ukraińskich instrumentach mających 65 strun, nadających im wyjątkowe brzmienie.

Od czwartku (27.12) w naszej parafii rozpocznie się druga część odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

W CZWARTEK (27.12)
Święto św. Jana, Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Jest autorem Ewangelii, 3 listów i księgi Apokalipsy. Podczas Mszy św. o godz. 8:00 uroczyście poświęcimy wino.

Kolęda od godz. 15:00 na ulicy:
1. Rymera 1, 3, 5
2. Rymera 7, 9, 11
3. Nowa 2 (od góry)

W bazylice franciszkańskiej w Panewnikach od godz. 11:30 adoracja stanowa dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Mszę św. o godz. 12:00 odprawi sufragan diecezji gliwickiej Ks. Bp Andrzej IWANECKI.

„DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ” to hasło dwuletniego programu duszpasterskiego. Zostało ono umieszczone pod centralną częścią tegorocznego żłóbka. Żeby pokazać jak Duch św. działa realnie w życiu człowieka w prawym skrzydle ukazano Maryję w scenie zwiastowania. W prawym skrzydle umieszczony został obraz z św. Józefem Kaliskim oraz makieta sanktuarium w Kaliszu i postać papieża Franciszka, który podniósł to sanktuarium do godności sanktuarium narodowego. Obraz został przywieziony do Panewnik z bazyliki kaliskiej.

W PIĄTEK (28.12)
Wspomnienie św. Młodzianków, męczenników. Jest to święto ustanowione ku czci dzieci, które oddały życie dla Chrystusa i za Niego. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 9:30 wszystkie dzieci naszej parafii, a szczególnie rodziców i dziadków z dziećmi i wnukami tymi najmniejszymi. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego. O godz. 16:30 w kościele odbędzie się Różańcowe Czuwanie, podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca św. Msza św. o godz. 18:00 zakończy 9-miesięczną modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

Kolęda od godz. 15:00 na ulicach:
1. Katowicka 134 (od dołu); 134A (od góry)
2. Katowicka 134B (od dołu); 134A (od dołu)
3. Katowicka 136 (od dołu); 136A (od góry)
4. Katowicka 136B (od dołu); 136A (od dołu)

W SOBOTĘ (29.12)
Wspomnienie św. Tomasza Becket`a, biskupa i męczennika.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kolęda od godz. 14:00 na ulicy:
1. Ks. Stabika 1, 3, 5, 7, 9
2. Ks. Stabika 6, 8, 10, 11
3. Ks. Stabika 12, 14, 16, 18

W panewnickiej bazylice o godz. 14:00 spotyka się w tym dniu Domowy Kościół Archidiecezji Katowickiej (Oaza Rodzin). Mszy św. i adoracji przewodniczył będzie Ks. Bp. Marek SZKUDŁO.

W przyszłą niedzielę (30.12)
IV NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta przeznaczona będzie na spłatę zakupionego nowego wyświetlacza pieśni do naszego kościoła. Koszt urządzenia wyniósł 20.800 zł.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Jest to szczególne święto wszystkich chrześcijańskich rodzin, dla których Rodzina z Nazaretu jest wzorem. Z tej okazji Suma o godz. 10:30 odprawiona zostanie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, a zebrani w kościele małżonkowie odnowią uroczyście swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które zobowiązała się wspierać nasza Parafia.

Kolęda od godz. 14:00 na ulicy:
1. Ks. Stabika 20, 22, 24
2. Rymera 13, 15, 17
3. Rymera 19, 21, 23, 25

W panewnickiej bazylice w tym dniu o godz. 15:00 adoracja dla kobiet i dziewcząt, którą poprowadzi Ks. Bp Adam WODARCZYK.