Ogłoszenia 23.11 – 30.11

Niedziela (23.11)
Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca.
Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na potrzeby archidiecezji.

Na Sumie o 10.30 uroczyście poświęcimy opłatki wigilijne.

W poniedziałek (24.11)
Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i 16 Towarzyszy męczenników. W tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.

O godz. 18.45 w kościele co tygodniowe spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja

Najświętszego Sakramentu), na które serdecznie zapraszamy.

We wtorek (25.11)
Wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny (Siostry Nazaretanki), które otoczyło opieką ludzi biednych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych, zajęło się wychowaniem dzieci zaniedbanych i samotnymi matkami, broniąc życia nienarodzonych.

W tym dniu obchodzimy także wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – patronki kolejarzy i tramwajarzy, filozofów, studentek i bibliotekarzy, literatów, modystek, szwaczek, szpitali, nauczycieli, prawników i adwokatów, polityków, drukarzy, szewców i fryzjerów. Jest jedną z 14. świętych wspomożycieli.

We środę (26.11)
Wspomnienie św. Leonarda z Porto, prezbitera. W ciągu 43 lat głosił misje na terenie całej Italii. Upowszechnił nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Erygował stacje Męki Pańskiej w blisko 600 kościołach (także w rzymskim Colosseum). Papież Pius XI ogłosił go patronem misji ludowych.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W tym dniu 55. urodziny obchodził będzie ks. Stanisław JAROMIN, wikariusz naszej parafii w latach 2006-2008, a od sierpnia 2008 r. proboszcz parafii p. w. Wniebowzięcia NMP w Goławcu koło Bierunia.

W czwartek (27.11)
Wspomnienie NMP od Cudownego Medalika.

W piątek (28.11)
o godz. 16.30 zapraszamy na Różańcowe Czuwanie, podczas którego odmówione zostaną wszystkie 4. części Różańca.

W sobotę (29.11)
Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

Od soboty rozpoczynamy w naszej parafii tegoroczne odwiedziny kolędowe. Plan odwiedzin znaleźć można w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

Pierwsze trasy kolędowe odbędą się w sobotę (29.11)

od. godz. 14.00 na następujących trasach:

I. Mariańska 63-61; Św. Józefa 3- 5

II. Mariańska 37-47

Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu adwentowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

Jak dobrze przygotować się do kolędy? Stół nakryć białym obrusem a na nim ustawić krzyż i świece. Dobrze, jeżeli na naszym stole znajdzie się woda święcona, którą możemy zabrać ze specjalnie przygotowanego naczynia, wystawionego w kaplicy chrzcielnej. Uchylone drzwi do naszego mieszkania lub furtka będą sygnałem, że mieszkańcy chcą przyjąć kolędę.

W przyszłą niedzielę (30.11)
zwaną NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI rozpoczynamy tegoroczny ADWENT – czas radosnego oczekiwania na Święta Narodzenia Pana Jezusa.

Kolęda w tym dniu od godz. 14.00 na ulicach:

I. Sąsiedzkiej 15-2

Tęczowej 21-7 Opolskiej 22 Samarzewskiego 17-1

II. Mariańskiej 76-50 Watoły 4-14
Nowaka 1-10 Opolskiej 3A-3

Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego Wspomagające Misje NAZARET zaprasza na Świąteczny Jarmark Rękodzieła, który odbędzie się w niedzielę 30 listopada 2014r. w godz.8.00- 14.00 w Centrum Inicjatyw Społecznych przy kościele św. Barbary w Chorzowie (ul.3-go Maja 18).

Zapraszamy do lektury drugiego numeru „Chorzowskiego Przeglądu Parafialnego SPOTKANIA”. Dziś m.in.: wywiad z chorzowskim dziekanem, ks. Eugeniuszem Błaszczykiem, reportaż o zelatorkach i wspólnotach Apostolstwa Dobrej Śmierci, artykuł o historii chorzowskich cmentarzy, informator parafialny, porady prawnika, zaproszenia i ogłoszenia. Cena miesięcznika wynosi 3 zł.