Ogłoszenia 23.10 – 30.10

NIEDZIELA (23.10)
W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca dziś o godz. 16.15, a w tygodniu codziennie o godz. 17.15.

Dziś przeżywamy 90. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony to znaczy powołany”. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj do koszyczków przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

Dziś przypada 18. rocznica śmierci śp. ks. Alberta SŁUPIKA, wikariusza naszej parafii w latach 1991-1993. Pochowany jest na cmentarzu Parafii p. w. NMP Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach koło Tych, gdzie był proboszczem.

W PONIEDZIAŁEK (24.10).
Wspomnienie św. Antoniego Marii Claret, biskupa – założyciela zgromadzenia misjonarzy, poświęconego Niepokalanemu Sercu Maryi, zwanego Klaretynami.

WE WTOREK (25.10)
O godz. 19.00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Spotkanie lektorów we wtorek o godz. 18.45 na probostwie.

W ŚRODĘ (26.10)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

Spotkanie Róży Rodziców w środę po Mszy wieczornej.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 4. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (27.10)
przypada OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MODLITWY ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Dla wszystkich członków intencją modlitewną tego dnia będzie prośba o beatyfikację Sł. B. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca.

Zapraszamy na zajęcia z rękodzieła, które będą się odbywać w czwartki w bibliotece parafialnej:
godz. 11.00 – dla seniorów – malarstwo, pakowanie prezentów, tworzenie kartek i ozdób – można przyjść razem z wnukami
godz. 15.00 – dla dzieci powyżej 5 lat – rysunki i plastyka

W kancelarii parafialnej od 17.00 do 19.00 czynny będzie punkt konsultacyjny ws. różnego rodzaju uzależnień.

W PIĄTEK (28.10)
Święto Świętych Apostołów Szymona Gorliwego – patrona grabarzy, spawaczy i farbiarzy oraz Judy Tadeusza – patrona spraw beznadziejnych. Wzywamy go w szczególnych potrzebach. Przy ołtarzu fatimskim w naszym kościele znajduje się obraz tego Świętego. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

Róża Rodziców zaprasza na godz. 16.00 na Różańcowe Czuwanie, czyli odmówienie wszystkich czterech części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (29.10)
O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu 57. Urodziny obchodził będzie Ks. prof. dr hab. Jerzy DADACZYŃŚKI. O godz. 18.00 Msza św. w jego intencji, na którą parafian serdecznie zapraszamy.

UWAGA!!! Z soboty na niedzielę (z 29 na 30 października br.) nastąpi ZMIANA CZASU. Przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu.

Młodzież oazowa dziękuje za zakup ciasta w ubiegłą niedzielę z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji dla naszej nich.

Parafia świętej Jadwigi zaprasza na kurs języka Włoskiego w poniedziałki o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę (21.10)
XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

W poniedziałek 31 października 2016 r. parafia św. Józefa zaprasza na „Wieczór ze Świętymi”. O godz. 18:00 odprawiona zostanie Eucharystia, po której rozpocznie się adoracja
Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, czytaniem fragmentów żywotów świętych, śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i możliwością uczczenia relikwii Świętych i Błogosławionych. Całość zostanie zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tym wydarzeniu, aby oddając chwałę Bogu poprzez wspólny śpiew i modlitwę dziękować za Świętych dla których Niebo jest już rzeczywistością.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zadbajmy o groby naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

Prosimy także o wyrzucanie śmieci tylko do pojemników do tego przeznaczonych. Segregacja pozwala na uporządkowanie odpadów i co najważniejsze na zmniejszenie kosztów wywozu, które przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych są co roku spore. Bardzo prosimy, aby liści, trawy i innych odpadów biodegradowalnych nie wrzucać do kontenerów.
Listopad, to przede wszystkim miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.

Do dzisiejszego „Oremusa” dołączona jest kartka zaleckowa. Za wymienionych na niej zmarłych codziennie od 1 listopada odmawiany będzie różaniec oraz odprawionych zostanie także 30 Mszy św. Pamiętajmy, że nasza modlitwa jest najlepszą pomocą tym, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca, a najpiękniej nawet udekorowany i oświetlony grób nie zastąpi modlitwy i ofiarowanej Komunii św.