Ogłoszenia 23.09 – 30.09

NIEDZIELA (23.09)
Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

Za złożone ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze zapraszamy na nieszpory o godz.16:30, a na godz. 18:00 na koncert organowy, w którym wystąpią Michał BOTOR i Mariusz KOZIEŁ – studenci klas organów katowickiej akademii muzycznej z klas: prof. Juliana Gembalskiego i prof. Witolda Zabornego. W programie usłyszymy utwory: Cesara Francka, Maxa Regera oraz improwizacje. Wstęp wolny.

W PONIEDZIAŁEK(24.09)
Wspomnienie św. Gerarda, biskupa i męczennika patrona Węgier i nauczycieli.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy serdecznie.

WE WTOREK (25.09)
Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera – zakonnika bernardyńskiego, który zasłynął jako wybitny kaznodzieja i twórca pięknych pieśni religijnych, zwłaszcza o Męce Pańskiej i Godzinek ku czci NMP.

Od godz. 17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc psychologiczną, w sprawach m.in. różnego rodzaju uzależnień.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (26.09)
Wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana – patronów lekarzy, aptekarzy i mędrców.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, by wspólnie adorować modlitwą i śpiewem Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W CZWARTEK (27.09)
Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera – patrona wszystkich dzieł miłosierdzia, wielkiego apostoła ubogich, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, do dziś posługujących ubogim.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (28.09)
Wspomnienie św. Wacława, męczennika – patrona Czech. Jako król z wielkim zaangażowaniem umacniał wiarę naszych południowych sąsiadów.

O godz. 16:30 „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie cztery części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (29.09)
Święto Świętych Archaniołów Michała (był wodzem hufców anielskich, który rozgromił zbuntowanych aniołów) – jest patronem zakonu Michalitów i Michalitek, chorych, mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, żołnierzy, dobrej śmierci i kaplic cmentarnych; Gabriela (jest tym, który przynosi Dobrą Nowinę, ukazuje się Zachariaszowi i zapowiada narodziny jego syna, Maryi zaś zwiastuje, że będzie Matką Syna Bożego) Uważany jest za szczególnego opiekuna Świętej Rodziny – jest patronem kleryków, dyplomatów, filatelistów, posłańców, pocztowców, radia i telewizji oraz telekomunikacji i Rafała (opiekuje się młodym Tobiaszem w czasie jego podróży. W pobożności ludowej jest pierwowzorem Anioła Stróża) – jest patronem aptekarzy, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów i podróżnych, uciekinierów, wędrowców i żeglarzy.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września odbędzie się już po raz dziewiętnasty Pielgrzymka Parafii Dekanatu Chorzów do Piekar Śląskich. Jest ona powtarzaną rok rocznie pamiątką Jubileuszowego Roku 2000. Rozpoczęcie spotkania modlitewnego o godz. 14:00 na Kalwarii piekarskiej. Po powitaniu pielgrzymów przez Ks. Dziekana Eugeniusza BŁASZCZYKA odbędzie się różaniec wzdłuż kaplic maryjnych na kalwaryjskich dróżkach. Od godz. 15.30 okazja do Spowiedzi św. Zakończenie uroczystą Mszą św. w bazylice piekarskiej o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Parafii do udziału w tej pielgrzymce.

W przyszłą niedzielę (30.09)
XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla rodzin w Syrii.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu gościć będziemy w naszej Parafii Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy wygłoszą kazania i po Mszach św. rozprowadzać będą kalendarze na rok 2019, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na wsparcie Misji Świętych prowadzonych przez Zakon..
Kalendarz Misyjny to tradycyjna publikacja oblacka, która ukazuje się już od 1980 r. Jest on praktycznym kalendarzem wiszącym w domu, a także podaną na każdy miesiąc papieską intencję apostolstwa modlitwy. Kalendarz budzi zachętę do modlitwy za misje dzięki ilustracjom, zdjęciom i różnym ciekawym informacjom. Jest także widocznym znakiem oblackiej misji i formą finansowego wsparcia tego dzieła.

Dziś Misjonarze Oblaci pracują na wszystkich kontynentach świata. Podejmują wyzwania misjonarskie w najtrudniejszych miejscach (m. in. wśród biednych na dalekiej Syberii, pośród trędowatych w Chinach, a także w obecnie najniebezpieczniejszych zagrożonych wojnami: Czad, Pakistan) i nazywani są misjonarzami od zadań specjalnych. Tam gdzie niosą Ewangelię, często zaszczepiają zdobycze cywilizacji.