Ogłoszenia 23.08 – 30.08

NIEDZIELA (23.08)
Dziś XXI NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W PONIEDZIAŁEK (24.08)
Święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem – patrona rzeźników, grabarzy i introligatorów. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

WE WTOREK (25.08)
Wspomnienie św. Ludwika, króla Francji – patrona tercjarzy, drukarzy i introligatorów, oraz wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera – Założyciela Zgromadzenia Kleryków Regularnych dla pobożnych szkół, czyli Pijarów. Jest on patronem szkół podstawowych.

W ŚRODĘ (26.08)
Uroczystość NMP Częstochowskiej. Nasze myśli i serca skierujemy w tym dniu na Jasną Górę, aby uczcić znajdujący się tam od ponad sześciu wieków cudowny wizerunek Maryi. Pani Częstochowska towarzyszy nam przez całe życie. Wpatrujmy się w Jej Matczyne Oblicze, „pamiętajmy i czuwajmy” poprzez dobre, pokorne i wierne Bogu życie w naszej trudnej codzienności.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do świętego Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas którego odnowimy jasnogórskie Śluby Narodu. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

Dzień 26 sierpnia jest od 2014 roku obchodzony jako DZIEŃ MODLITW ZA PRZESLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

W środę 8. rocznicę złożenia ślubów wieczystych (tzw. wieczystej profesji) obchodziła będzie pochodząca z naszej Parafii Siostra Maria Alberta Magdalena JASEK ze Zgromadzenia Elżbietanek Cieszyńskich, obecnie pracująca w sąsiedniej Parafii pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Bytomiu-Łagiewnikach. Składamy jej nasze najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie.

W CZWARTEK (27.08)
Wspomnienie św. Moniki, matki świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

W PIĄTEK (28.08)
Wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

Na godz. 16.30 „Róża Rodziców” zaprasza do naszego kościoła na Czuwanie Różańcowe, czyli modlitwę wszystkich czterech części Różańca Św.

W SOBOTĘ (29.08)
Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

Okazja do spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.

Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców we wtorek 1 września br. o godz. 8.00 na specjalną Mszę Świętą rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2015/2016, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

W tym dniu odbędzie się powakacyjna pielgrzymka ministrantów do kościoła św. apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Rozpoczęcie o godz. 10.00 procesją do katedry Chrystusa Króla. Uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Po mszy konkursy i zabawy dla ministrantów.

W przyszłą niedzielę (30.08)
XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.