Ogłoszenia 23.07 – 30.07

NIEDZIELA (23.07)
W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

W dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się Piesza Chorzowska Pielgrzymka do Częstochowy. Koszt noclegu w Częstochowie i przewozu bagażu wynosi 120 zł. Informacje i zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.

Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.
Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Zapraszamy serdecznie wszystkich zmotoryzowanych. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wyjeżdżaniu i opuszczaniu placu kościelnego.

PONIEDZIAŁEK (24.07)
Wspomnienie św. Kingi (Kunegundy), dziewicy. Papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy (31 sierpnia 1715 r.). Jest także patronką diecezji tarnowskiej. Jej kanonizacji Kingi dokonał św. Jan Paweł II w Starym Sączu dnia 16 czerwca 1999 r., podczas swojej przedostatniej pielgrzymki do Polski.

We WTOREK (25.07)
Święto świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

W tym dniu czcimy także świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało dotrzeć do celu.

W ŚRODĘ (26.07)
Wspomnienie świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – patronów rodzin chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do Patrona naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (27.07)
Wspomnienie św. Pantaleona, męczennika – patrona lekarzy, położnych i chorych; orędownik w czasie bólu głowy. Jest jednym z 14 świętych wspomożycieli.

W PIĄTEK (28.07)
Wspomnienie św. Sarbeliusza Mahkloufa, pustelnika.

O godz. 16.30 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (29.07)
Wspomnienie św. Marty, dziewicy, siostry Łazarza i Marii, przyjaciół Jezusa. To w ich domu Jezus spędził ostatnie dni przed swoją męką, pokazując w ten sposób, jak cenną wartością są więzy przyjaźni. My także starajmy się je budować z ludźmi, których Bóg stawia na naszej drodze. Św. Marta jest uważana za patronkę życia domowego, gospodyń domowych, kucharek, służących, robotnic, praczek, pomocy domowych, oberżystów, właścicieli hoteli, ludzi zajmujących się administracją, rzeźbiarzy, malarzy i umierających; wzywana w przypadkach krwotoku.

Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (30.07)
XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

W przyszłą niedzielę – 30 lipca – peleton wyścigu kolarskiego TOUR DE POLOGNE przejedzie już po raz trzeci ulicami Chorzowa, a w znacznej części na terenie naszej Parafii. Kolarze wjadą z Bytomia ulicami: Łagiewnicką, Niedurnego, 11 Listopada, Krzyżową, Łagiewnicką, rondem Wagnera (ul. K. Miarki), Mariańską, Janasa, przetną ul. 3 Maja, Styczyńskiego, Filarową, rondo Floriańską, Krakusa, gdzie będzie lotna premia, Katowicką, Stabika, Stacyjną, Legnicką, Rębaczy, Główną, Michałkowicką i następnie wjadą do Siemianowic Śląskich.