Ogłoszenia 23.04 – 30.04

NIEDZIELA (23.04)
Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

Rozpoczynając 73. Tydzień Miłosierdzia i odpowiadając na apele Ojca Świętego Franciszka (zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski) dziś we wszystkich polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz ofiar wojny w Syrii. Fundusze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska potrzebującym Syryjczykom. Działania Caritas można dodatkowo wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny z hasłem SYRIA na numer 72052.

W ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. 6 lat od rozpoczęcia wojny sytuacja w Syrii jest wciąż dramatyczna. Kościół w Polsce nie może pozostać obojętny na dziejący się na naszych oczach dramat cierpiących braci.

Zbiórka jest wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony.

Przypominamy, że nasza Parafia wspiera co miesiąc kwotą 510 zł dwie rodziny z Aleppo.

Dziś 15. minut przed każdą Mszą św. prowadzona przez panie z Legionu Maryi Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać wszyscy, którzy dziś w kaplicy lub kościele, z sercem całkowicie wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choć powszechnego, wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia, albo przynajmniej odmówią przed Najświętszym Sakramentem modlitwy “Ojcze nasz” i “Wierzę”, dodając pobożne wezwanie do Jezusa Miłosiernego. .

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. odnawiają dziś swoje przyrzeczenia chrzcielne: o godz. 9:00 klasa III A, godz. 10:30 klasa III B, o godz. 12:00 klasa III C i dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii św.

Za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

PONIEDZIAŁEK (24.04)
Zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – Uroczystość 1020 rocznicy śmieci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (25.04)
Święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Eucharystię o godz. 8:00 połączymy z nabożeństwem błagalnym, które rozpoczniemy o godz. 7:30 pod krzyżem misyjnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba. Zapraszamy.
O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Spotkanie lektorów we wtorek o godz. 18.45 na probostwie.

W ŚRODĘ (26.03)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne podczas którego odmówimy ostatni 9. dzień nowenny do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii spotkanie w ramach katechumenatu.

W CZWARTEK (27.04)
Wspomnienie św. Zyty, dziewicy. O godz. 19:00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna,

W PIĄTEK (28.04)
Wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika oraz św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – misjonarza ludowego, prowadzącego ascetyczny tryb życia. Znany był z wielkiego miłosierdzia wobec dzieci i chorych. Zachęcał do odmawiania różańca. Założył Societas Mariae Monfotana, znane jako Towarzystwo Marii, tzw. Grignioniści, przeznaczone do pielęgnowania chorych.

W dniach 28-29 kwietnia br. papież Franciszek udaje się z pielgrzymkę do Egiptu. Polecamy go modlitwom wiernych.

W SOBOTĘ (29.04)
Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy, a także pielęgniarek i strażaków. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu także obchodzimy DZIEŃ MĘCZEŃSTWA DUCHOWIEŃSTWA POLSKIEGO. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W przyszłą niedzielę (30.04)
III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Nasza wspólnota parafialna obchodzić będzie w tym dniu swoją uroczystość odpustową. W otoczeniu kościoła odbędzie się XVII Festyn Odpustowy „U JÓZIA”. Serdecznie zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu na atrakcjach przygotowanych z okazji „imienin Parafii”.
Przyszła niedziela wielkanocna z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna. Po raz pierwszy przy tej okazji obchodzony będzie NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO pt. “Weź i czytaj”.