Ogłoszenia – 23.03 – 30.03

Niedziela (23.03)
Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłatę należności za malowanie wnętrza naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś jeszcze zapraszamy o godz. 16.15 na Gorzkie Żale z kolejnym kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa PATASA..

Zachęcamy do lektury dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, do którego została dołączona wyjątkowa książka pt. „PASJA” według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, która zainspirowała Mela Gibsona do nakręcenia głośnego filmu pod tym samym tytułem. Cena „Gościa” z tym wyjątkowym dodatkiem tylko 6 zł.

W poniedziałek (24.03)
Wspomnienie św. Katarzyny Szwedzkiej, dziewicy – patronki Europy.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie modlitewne.

W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitwy I POSTU za misjonarzy męczenników zaproponowany po raz pierwszy w 1993 r. przez Młodzieżowy Ruch Papieskich Dzieł Misyjnych we Włoszech. Obchodzony jest on w rocznicę śmierci abpa Oscara Romero, zamordowanego 24 marca 1980 r. w Salwadorze podczas sprawowania Eucharystii. W tym dniu wspominamy wszystkich zamordowanych misjonarzy i tych, którzy co roku giną z powodu swojej wiary. Watykan podsumowuje: więcej misjonarzy zginęło w 2013 roku.22 osoby – duchowni i świeccy – zginęły w ubiegłym roku na misjach lub podczas pracy duszpasterskiej. Informuje o tym agencja Fides, należąca do watykańskiej Kongregacji Ewangelizacji Narodów. W porównaniu z rokiem 2012 oznacza to wzrost o dziewięć osób. Zdecydowaną większość stanowili duchowni: 19 księży i jedna zakonnica. Pozostałe dwie osoby to świeccy. Aż piętnastu kapłanów straciło życie w krajach Ameryki: siedmiu w Kolumbii, czterech w Meksyku oraz po jednym w Brazylii, Panamie i Wenezueli. Trzy osoby zginęły w Afryce, trzy w Azji i jedna w Europie, konkretnie we Włoszech.

We wtorek (25.03)
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona w Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA, zainicjowany przez błogosławionego papieża Jana Pawła II. Podstawowym jego celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym jego momencie i w każdej kondycji. Jest to zarazem Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i wykonanie tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z przyjęciem chętnych do modlitwy w int. dzieci nienarodzonych w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego. Na zakończenie Eucharystii udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa. Modlitewna adopcja trwać będzie przez kolejne 9. miesięcy i zakończy się w Święto Świętych Młodzianków – 28 grudnia br.

W środę (26.03)
Wspomnienie św. Dyzmy, Dorego Łotra. O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej parafii, podczas którego odmówimy piąty dzień Nowenny do Patrona naszej parafii – Świętego Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym dniu obchodzimy w Kościele w Polsce DZIEŃ MODLITW ZA WIĘŹNIÓW. Ideą jego obchodów jest potrzeba ogarnięcia modlitwą zwłaszcza tych więźniów, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie. – Oni szczególnie potrzebują modlitwy Kościoła.

W czwartek (27.03)
O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się kolejne czuwanie różańcowe. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca za jednym razem. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie.

Natomiast po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W piątek (28.03)
O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych.

W sobotę (22.03)
O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci.
Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

UWAGA! W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni, czyli przesuwamy wskazówki naszych zegarów o godzinę do przodu.

W przyszłą niedzielę (29.03)
IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU kolekta przeznaczona zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Do dzisiejszego „Oremusa” dołączony został plan czytania Biblii na II kwartał. Plan jest również dostępny na stronie parafii.