Ogłoszenia – 23.02.2014

Niedziela (23.02)
Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek (24.02)
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zachęcamy do udziału w spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym.

W tym dniu 47. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1995-1999 ks. Adam ZAKRZEWSKI, od września 2011 r. duszpasterz parafii Trójcy Świętej w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach.

W środę (26.02)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa, podczas którego odmówimy pierwszy dzień Nowenny Świętego Józefa. Kolejne dni nowenny, przygotowującej nas do uroczystości odpustowej w naszej parafii odmawiać będziemy w kolejne środy aż do 23 kwietnia.

W czwartek (27.02)
O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W tym dniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci”.

W środę 47. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 2009-2013 ks. Krzysztof KREGEL, od września 2013 r. duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP w Czuchowie.

W piątek (28.02)
Uroczystość Najświętszego Oblicza Jezusa. O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się kolejne różańcowe czuwanie. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca za jednym razem. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie modlitewne.

W sobotę (01.03)
O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (02.03)
VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na zakup opału. O godz. 15.00 w Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu rozpoczniemy w naszym kościele nabożeństwo czterdziestogodzinne polegające na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową.