Ogłoszenia 22.11- 29.11

NIEDZIELA (22.11)
Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

Dziś przypada także wspomnienie św. Cecylii, męczennicy – patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z tej okazji kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem naszych organistów, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

Gościmy dziś w naszej parafii ks. Pawła BULA, proboszcza parafii z Maciejkowic, który głosi kazania i poprosi o wsparcie materialne na wykończenie tamtejszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła zbiórka pieniężna na chorzowskie Hospicjum, które od 19. lat wspiera chorych oraz ich rodziny w termalnej fazie choroby nowotworowej. Za tę pomoc także dziękujemy.

Na Sumie o 10.30 uroczyście poświęcimy dziś opłatki wigilijne, które od pierwszej niedzieli Adwentu można już będzie w kościele zakupić.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16.30 zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (23.11)
Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika – był trzecim (po Linusie i Anaklecie) papieżem. Rządził Kościołem w latach 88-97. Jest patronem grabarzy, kamieniarzy, marmurników i narodów słowiańskich, oraz wspomnienie św. Kolumbana, opata.

O godz. 18.45 w kościele co tygodniowe spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu), na które serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (24.11)
Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i 16 Towarzyszy męczenników. W tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.

W ŚRODĘ (25.11)
Wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny (Siostry Nazaretanki), które otoczyło opieką ludzi biednych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych, zajęło się wychowaniem dzieci zaniedbanych i samotnymi matkami, broniąc życia nienarodzonych.

W tym dniu obchodzimy także wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – patronki kolejarzy i tramwajarzy, filozofów, studentek i bibliotekarzy, literatów, modystek, szwaczek, szpitali, nauczycieli, prawników i adwokatów, polityków, drukarzy, szewców i fryzjerów. Jest jedną z 14. świętych wspomożycieli.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W CZWARTEK (26.11)
Wspomnienie św. Leonarda z Porto, prezbitera. W ciągu 43 lat głosił misje na terenie całej Italii. Upowszechnił nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Erygował stacje Męki Pańskiej w blisko 600 kościołach (także w rzymskim Colosseum). Papież Pius XI ogłosił go patronem misji ludowych.

W tym dniu 56. urodziny obchodził będzie ks. Stanisław JAROMIN, wikariusz naszej parafii w latach 2006-2008, a od sierpnia 2008 r. proboszcz parafii p. w. Wniebowzięcia NMP w Goławcu koło Bierunia.

W PIĄTEK (27.11)
Wspomnienie NMP od Cudownego Medalika. O godz. 16.30 zapraszamy na Różańcowe Czuwanie, podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca.

W SOBOTĘ (28.11)
O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
Od soboty rozpoczynamy w naszej parafii tegoroczne odwiedziny kolędowe. Plan odwiedzin znaleźć można w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

Pierwsze trasy kolędowe odbędą się w sobotę (28.11)
od. godz. 14.00 na następujących trasach:
1. Gruntowa 13, 11a, 11, 9, 7a, 7, 5a, 5, 3, 1;
Gościnna 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17,
19, 21, 23, 24, 20, 18, 12, 6, 4, 2;
Stacyjna 5, 7;
Ogrodowa 5, 7, 11,13, 15, 27, 29, 31, 33
2. Nowa 2 (od dołu)
3. Dombka 1, 3, 5, 7, 9

Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu adwentowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

Jak dobrze przygotować się do kolędy? Stół nakryć białym obrusem a na nim ustawić krzyż i świece. Dobrze, jeżeli na naszym stole znajdzie się woda święcona, którą możemy zabrać ze specjalnie przygotowanego naczynia, wystawionego w kaplicy chrzcielnej. Uchylone drzwi do naszego mieszkania lub furtka będą sygnałem, że mieszkańcy chcą przyjąć kolędę.

W przyszłą niedzielę (29.11)
zwaną NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI rozpoczynamy tegoroczny ADWENT – czas radosnego oczekiwania na Święta Narodzenia Pana Jezusa. Kolekta tego dnia przeznczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Kolęda w tym dniu od godz. 14.00 na ulicach:
1. Dombka 10, 12, 14, 16
2. Rymera 5, 3, 1
3. Rymera 11, 9, 7