Ogłoszenia 22.09 – 29.09

NIEDZIELA (22.09) XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

Dziś kończymy IX TYDZIEŃ WYCHOWANIA. Jesteśmy świadkami początku wspólnej drogi Nauczyciela z uczniami. Jezus pozwolił im być ze sobą. Bycie razem i rozwijanie wzajemnych więzi ma zawsze podstawowe znaczenie w procesie wychowania. Szczególnie istotna jest relacja pomiędzy dzieckiem a jego pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami, którymi są rodzice. Braków w tej relacji – zwłaszcza w pierwszej fazie życia dziecka – nie da się całkowicie naprawić.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na Archidiecezjalne Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Dziś jeszcze zapraszamy na nieszpory o godz.16:30.

W PONIEDZIAŁEK (23.09)
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, jednego z najbardziej znanych współczesnych świętych. Naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem. Po mszy wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku Jego czci.

O godz. 17:00 w kancelarii kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

O godz. 19:15 na probostwie spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.

Po nabożeństwie ku czci św. Ojca Pio, w kościele spotkanie grupy modlitewnej.
Zapraszamy serdecznie.

We WTOREK (24.09)
Wspomnienie św. Gerarda, biskupa i męczennika patrona Węgier i nauczycieli.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (25.09)
Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera – zakonnika bernardyńskiego, który zasłynął jako wybitny kaznodzieja i twórca pięknych pieśni religijnych, zwłaszcza o Męce Pańskiej i Godzinek ku czci NMP.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

O godz. 18:45 w kościele rozpoczynamy nowy cykl spotkań Kręgu Biblijnego.

Będziemy poznawać elementy Starego Testamentu w Ewangelii św. Mateusza.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w każdą 2. i 4. środę miesiąca o godz. 18:.45.

W CZWARTEK (26.09)
Wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana – patronów lekarzy, aptekarzy i mędrców.

Informujemy, że do 10 października prawnik nie będzie urzędował.

W PIĄTEK (27.09)
Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera – patrona wszystkich dzieł miłosierdzia, wielkiego apostoła ubogich, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, do dziś posługujących ubogim.

O godz. 16:30 „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie cztery części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (28.09)
Wspomnienie św. Wacława, męczennika – patrona Czech. Jako król z wielkim zaangażowaniem umacniał wiarę naszych południowych sąsiadów.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września odbędzie się jubileuszowa 20. Pielgrzymka Parafii Dekanatu Chorzów do Piekar Śląskich. Jest ona powtarzaną rok rocznie pamiątką Jubileuszowego Roku 2000. Rozpoczęcie spotkania modlitewnego o godz. 14:00 na Kalwarii piekarskiej. Po powitaniu pielgrzymów przez Ks. Dziekana Eugeniusza BŁASZCZYKA Droga Krzyżowa. Od godz. 15.30 okazja do Spowiedzi św. Zakończenie uroczystą Mszą św. w bazylice piekarskiej o godz. 16.00.
Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Parafii do udziału w tej pielgrzymce.

W sobotę w wielu zakątkach świata odbędzie się ,,Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Od jedenastu lat, 28 września o godzinie 15:00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów. Wszystko trwa 10-15 minut. Ot, całe wydarzenie…

W 2014, 2015 i 2017 roku jednoczył się z wiernymi i błogosławił im papież Franciszek, który także tym razem zjednoczy się z zebranym na wspólnej modlitwie i udzieli apostolskiego błogosławieństwa. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.iskra.jezuici.pl

W przyszłą niedzielę (29.09) XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Kolekta na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla rodzin w Syrii.