Ogłoszenia 22.04 – 29.04

NIEDZIELA (22.04)
Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

Dzisiaj rozpoczynamy 55. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym..” Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

Dziś podczas Mszy św., o godz. 9:00 i 12:00 druga grupa dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. odnowi swoje przyrzeczenia chrzcielne.
O godz. 10:30 Msza św. w intencji dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii Św. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O 16:30 Nieszpory.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. mają w nadchodzącym tygodniu swoje próby. I tak:
Klasy III A i B – o godz. 18:45 w poniedziałek i czwartek
Klasy III C i D – o godz. 18:45 w środę i piątek

PONIEDZIAŁEK (23.04)
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (24.04)
O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (25.04)
Święto św. Marka pochodzącego z Jerozolimy towarzysza wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła. Największą zasługą św. Marka jest to, że zostawił nam napisany zwięzły opis życia i nauki Jezusa Chrystusa. Jego Ewangelia miała wiernym echem katechezy św. Piotra. Chodziło mu o doprowadzenie czytelnika do wiary w Bóstwo Jezusa Chrystusa. Swoją Ewangelię napisał przed 62. rokiem w Rzymie. Jest patronem: Wenecji, Bergamo, Egiptu, pisarzy, notariuszy, murarzy, wikliniarzy, szklarzy i hodowców bydła.

Dzień św. Marka zbiega się z procesją błagalną, praktykowaną od starożytnych czasów dla uproszenia u Boga dobrych urodzajów. Eucharystię o godz. 8:00 połączymy z nabożeństwem błagalnym, które rozpoczniemy o godz. 7:30 pod krzyżem misyjnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory.
Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba. Zapraszamy.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne podczas którego odmówimy ostatni 9. dzień nowenny do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii katechumenat, czyli katecheza uzupełniająca dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.


W PIĄTEK (27.04)
Wspomnienie św. Zyty, dziewicy. O godz. 16:30 w kościele Różańcowe Czuwanie, podczas którego odmówimy wszystkie cztery części Różańca Świętego. Róża Rodziców serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

W SOBOTĘ (28.04)
Wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika oraz św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – misjonarza ludowego, prowadzącego ascetyczny tryb życia. Znany był z wielkiego miłosierdzia wobec dzieci i chorych. Zachęcał do odmawiania różańca. Założył Societas Mariae Monfortana, znane jako Towarzystwo Marii, tzw. Grignioniści, którego charyzmatem jest pielęgnowanie chorych.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 19.00 zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, podczas której modlitwą i śpiewem będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W przyszłą niedzielę (29.04)
V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które nasza Parafia wspiera.

W tym dniu nasza wspólnota parafialna obchodzić będzie uroczystość odpustową. Kazania odpustowe wygłosi Ks. Prałat Bronisław MORAWIEC z Parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Jego sylwetkę prezentujemy w dzisiejszym „Oremusie”.

W otoczeniu kościoła w tym dniu odbędzie się XVIII Festyn Odpustowy „U JÓZIA&#
8221;. Bardzo serdecznie zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu na atrakcjach przygotowanych z okazji „imienin Parafii”.

W gablotkach znajduje się protokół z ostatniego spotkania Rady Parafialnej, które odbyło się w poniedziałek 9 maja. Zapraszamy do zapoznania się z postanowieniami Rady.