Ogłoszenia 22.03 – 29.03

NIEDZIELA (22.03) VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą LAETARE. To łacińkie słowo oznacza „Cieszcie się”. Kościół odpowiada na to wołanie. Dziś kapłani przyodziewają różowe szaty.

Tradycja niedzieli Laetare sięga do początków chrześcijaństwa. Zanim bowiem ustalono 40-dniowy post, czas pokuty rozpoczynał się od poniedziałku po IV niedzieli dzisiejszego Wielkiego Postu. Niedziela Laetare była więc ostatnim dniem radości.

Od XVI wieku tego dnia, zwanego również „Niedzielą Róż”, w Rzymie w Bazylice św. Krzyża papież święcił złotą różę i wręczał ją osobie zasłużonej dla Kościoła. Zgromadzeni w Bazylice wierni obdarowywali się kwiatami symbolizującymi piękno, ale też i ból cierpienia.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii.

Przypominamy, że nie odprawiamy żadnych nabożeństw.
Kościół pozostaje otwarty w ciągu dnia do osobistej modlitwy.

Szczegółowe zalecenia KEP z dnia 12 marca 2020 r. i Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego są wywieszone w gablotkch, zamieszczone są na stronie internetowej i były dołączone do Oremusa w ubiegłym tygodniu.

Codziennie na mszy św. śpiewamy „ Suplikacje” – modlitwę, którą Kościół odmawia w czasie ludzkich nieszczęść. W tej intencji, codziennie o 20:30 odmawiajmy różaniec. Możemy zapalić gromnicę lub inną świecę.

W PONIEDZIAŁEK (23.03)

We WTOREK (24.03)

W ŚRODĘ (25.03) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Kościół czci tajemnicę wcielenia Syna Bożego 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem i przeżywa ten dzień jako Dzień Świętości Życia.
W tym dniu spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy, ale także na życie poczętych, ale jeszcze nienarodzonych dzieci, którym grozi zagłada.

W intencji dziecka zagrożonego w łonie matki zabiciem, możemy podjąć Duchową Adopcję. Trwa ona 9 miesięcy i polega na odmawianiu codziennie jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Duchową Adopcję może podjąć każdy składając przyrzeczenie w kościele w czasie Mszy św. ale również prywatnie.

W tym dniu przypada piąty dzień Nowenny do św. Józefa.

W CZWARTEK (26.03)

W PIĄTEK (27.03)

W SOBOTĘ (28.03)
Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W nocy z soboty 28.03. na niedzielę 29.03. następuje zmiana czasu. Przesuwamy wskazówki zegarów 1 godzinę do przodu.

W przyszłą niedzielę (29.03) V Niedziela Wielkiego Postu
Przyszła, V Niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w wymiar pasyjny tego okresu. Od tego dnia Krzyż zostaje zasłonięty aż do Jego adoracji w Wielki Piątek.
O godz. 7.10 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie.na potrzeby naszej parafii.
Po mszach św., jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę na pomoc naszej rodzinie w Aleppo.

Uwaga! Komunię św. przyjmujemy na wyciągniętą dłoń i sami ze czcią, podajemy sobie Pana Jezusa do swoich ust. / filmik instruktarzowy o przyjmowaniu Komunii św. na rękę jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii/
Znak pokoju przekazujemy sobie przez życzliwe spojrzenie i kiwnięcie głową.

Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie i przez konto parafialne. Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa PKO BP O/CHORZÓW 58 1020 2368 0000 2002 0166 4812

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego parafialny kolportaż „Gościa Niedzielnego” zostaje czasowo wstrzymany. Tygodnik można zakupić w tradycyjnych punktach sprzedaży prasy albo skorzystać z darmowego elektronicznego wydania bieżącego numeru. Adres: e.gosc.pl zakłada Instrukcja.

Uwaga!!! Niedzielna Msza św. odprawiana w naszym kościele o g. 10.30, będzie transmitowana na żywo przez parafialną stronę na portalu FACEBOOK!!! Zapraszamy!