Ogłoszenia 22.02- 01.03

Niedziela (22.02)
Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.

Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację słowa Bożego, czytanie Pisma Świętego. Można to robić w gronie rodzinnym, dzieląc się tym, co się w nas rodzi pod wpływem tej lektury. W ten sposób czas Wielkiego Postu stanie się nie tylko czasem przemiany naszego własnego życia, ale też zbliżania się do naszych bliskich, zacieśniania więzi rodzinnych.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału do ogrzania naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę wspólnotową, której będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w niedziele o godzinie 16.15 w Gorzkich Żalach z kazaniami pasyjnymi, w piątki w naszym kościele o godzinie 17.15 w Drodze Krzyżowej dla dorosłych, a w sobotę o godz. 10.00 dla dzieci.

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

W poniedziałek (23.02)
O godz. 18.45 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

W krypcie (o godz. 18.45) spotkanie grupy modlitewnej. Zachęcamy do udziału w nim.
W poniedziałek przypada 37. rocznica śmierci ks. Augustyna MELCA, wikariusza naszej parafii w latach 1921-1926. Jest pochowany w Woźnikach.

We wtorek (24.02)
48. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1995-1999 ks. Adam ZAKRZEWSKI, obecnie (od lipca 2014 r.) administrator parafii Niepokalanego Serca Maryi w Wodzisławiu Śl. – Kokoszycach.

We środę (23.02)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa, podczas którego odmówimy pierwszy dzień Nowenny Świętego Józefa. Kolejne dni nowenny, przygotowującej nas do uroczystości odpustowej w naszej parafii odmawiać będziemy w kolejne środy aż do 22 kwietnia.

O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W środę 48. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 2009-2013 ks. Krzysztof KREGEL, od września 2013 r. duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP w Czuchowie.

W czwartek (26.02)
O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się kolejne różańcowe czuwanie. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca za jednym razem. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie modlitewne.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W piątek (27.02)
O godz. 17.15 Droga Krzyżowa za zmarłych zalecanych. O godz. 18.45 miesięczna Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

W sobotę (01.03)
Rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne dotyczące tematu „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” wygłosi o. Marcin MOTYKA ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Iławie.

Rekolekcje rozpoczniemy 43. PARAFIALNYM DNIEM CHORYCH. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii (od godz. 10.30 okazja do Spowiedzi św. dla nich). Podczas Eucharystii zebrani otrzymają sakrament Namaszczeniach Chorych oraz indywidualne błogosławieństwo lurdzkie. Poświęcimy także lekarstwa, dlatego też prosimy o przyniesienie ich ze sobą do kościoła. Tych, którzy z racji swojej choroby lub wieku nie mogą przybyć do kościoła od godz. 7.00 o. Rekolekcjonista odwiedzi z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje zakrystia lub kancelaria parafialna.

W przyszłą niedzielę (02.03)
II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU obchodzić będziemy tzw. Niedzielę Dzieła Pomocy „AD GENTES”. W związku z po każdej Mszy św. zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny, który pomaga w realizacji projektów podejmowanych przez polskich misjonarzy. Kolekta tej niedzieli natomiast przeznaczona będzie na spłatę należności za nowy krzyż procesyjny i świeczniki.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. i w int. rocznych dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych.

O godz. 18.00 w kościele nauka rekolekcyjna dla rodziców i opiekunów dzieci klas drugich przygotowujących się do przyjęcia w maju br. sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.