Ogłoszenia 22.01 – 29.01

NIEDZIELA (22.01)
W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału do ogrzania naszego kościoła serdecznie dziękujemy.

Dziś jeszcze w naszym kościele o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 nieszpory.

Ks. Tadeusz Adamczyk, który od prawie dwóch lat posługuje w naszej parafii osiągnął wiek emerytalny i otrzymał od księdza arcybiskupa dekret pozwalający zamieszkać w domu rodzinnym. Serdecznie dziękujemy mu za pracę i ducha którego wniósł w naszą wspólnotę przez swoją posługę. Chcemy uroczyście pożegnać go w czasie Mszy w przyszłą niedzielę o godzinie 10.30.

W naszym kościele, w ołtarzu świętego Józefa, zostało zamontowane nowe tabernakulum. Stare nie spełniało już obecnych przepisów bezpieczeństwa, głównie ognioodporności. Również zamek, był już w słabej kondycji. Nowe tabernakulum jest wzorowane na starym. Ma również większe rozmiary, umożliwiające przechowywanie całej monstrancji.

W tym dniu o godz. 15.00 na swojej adoracji przy żłóbku w bazylice panewnickiej spotkają się mężczyźni i młodzieńcy.

W PONIEDZIAŁEK (23.01).
Wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy zamordowanych przez Kozaków podczas obrony kościoła w Pratulinie.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa). Serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (24.01)
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa Genewy i doktora Kościoła. Wspólnie ze św. Joanną de Chantal założył Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny tzw. wizytek. Jest patronem dziennikarzy, pisarzy i prasy katolickiej.

O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (25.01)
Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – patrona podróżników, marynarzy i tkaczy. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej ósme spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (26.01)
Wspomnienie świętych biskupów efeskich Tymoteusza i Tytusa. Obok św. Łukasza Ewangelisty należeli do najbliższych współpracowników w św. Pawła. Są patronami Krety.

W tym dniu pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: adresaci i narzędzia Bożego miłosierdzia” będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

Zapraszamy na zajęcia z rękodzieła, które odbywają się w czwartki w naszej bibliotece parafialnej: godz. 11:00 – dla seniorów – malarstwo, pakowanie prezentów, tworzenie kartek i ozdób (można przyjść razem z wnukami); godz. 15:00 – dla dzieci powyżej 5 lat – rysunki i plastyka.

W PIĄTEK (27.01)
Wspomnienie błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa wileńskiego i odnowiciela zakonu marianów.

O godz. 16:30 w naszym kościele odbędzie się czuwanie różańcowe. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca św. za jednym razem. Serdecznie zapraszamy dysponujących wolnym czasem do włączenia się w to niezwykłe modlitewne wydarzenie.

W tym dniu w bazylice panewnickiej o godz. 18:30 Msza św. i adoracja przy żłóbku dla osób żyjących w stanie wolnym (25-60 lat).

W SOBOTĘ (27.01)
Wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – patrona szkół katolickich i uniwersytetów; jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W Panewnikach w tym dniu adoracja przy żłóbku o godz. 12:00 dla głuchoniemych i słabosłyszących, a o godz. 15:00 adoracja dla uczestników pielgrzymek do Ziemi Świętej i Przyjaciół Misji Franciszkańskich, którą poprowadzi o. Paschalis Kwoczała OFM, Komisarz Ziemi Świętej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w auli Domu Parafialnego. O godz. 16:30 adoracja ekumeniczna z udziałem Chóru Ewangelicko-Metodycznego z Katowic.

W przyszłą niedzielę (28.01)
IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

O godz. 14.00 w bazylice panewnickiej adoracja dla emerytów i rencistów, osób samotnych i niepełnosprawnych oraz Apostolstwa Chorych.