Ogłoszenia 21.12 – 28.12

Niedziela (21.12)
Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze domy i rodziny na nadchodzące święta. W pokorze zajrzyjmy także głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszym kościele okazja do przedświątecznej Spowiedzi św. będzie

We wtorek (23.12) w godz. 7.30 – 18.00

W środę (Wigilia) w godz. 6.45 – 16.00

Za dzisiejsze ofiary złożone na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Kolęda dziś od 14.00 na trasach:

I. Mariańska 1, 1A, 3, 3A

II. Mariańska 3B,3C, 5, 5A, 5B

III. Mariańska 7, 7A, 7B, 7C

Dziś po każdej Mszy św. młodzież oazowa naszej parafii sprzedawać będzie ciasta, pierniki, ozdoby i kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie rekolekcji dla nich.

W poniedziałek (22.12)
O godz. 19.00 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We wtorek (23.12)
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera – patrona profesorów, nauczycieli i studentów, a także: szkół katolickich. W tym dniu przypadają: 45. rocznica urodzin wikariusza naszej Parafii w latach 1999-2003 ks. Jarosława OGRODNICZAKA, obecnie wikariusza Parafii św. Józefa w Katowicach-Józefowcu; oraz 39. rocznica śmierci śp. ks. Franciszka KLIMZY, wikariusza naszej Parafii w latach 1932-1934. Jest pochowany w Rybniku.

We środę (24.12)
Wspomnienie Adama i Ewy, prarodziców oraz WIGILIA uroczystości Bożego Narodzenia. Samo słowo wigilia pochodzi z łacińskiego vigilia i oznacza między innymi czuwanie w nocy. Kiedyś bowiem wigilie poprzedzały wszystkie większe święta, wierni zaś oczekując ich przez całą noc trwali na modlitwach.

O godz. 7.00 ostatnia Msza św. roratnia. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w komunii.

Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do godz. 16.00 do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami,.

Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. sprawowanej o północy, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Kolekta tej Eucharystii przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Ochrony Życia, który został założony w celu niesienia pomocy ludzkiemu życiu, zwłaszcza wówczas, gdy jest ono w jakikolwiek sposób zagrożone.

W czwartek (25.12)
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Kolekta tego dnia przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła. Sumę o godz. 10.30 uświetni orkiestra dęta. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wszystkich, którzy odpowiedzieli na akcję ks. Pawła KACZMARCZYKA pt. „Świąteczna Paczka dla Rodzin”. O godz. 15.00 Msza św. za żyjących i zmarłych pacjentów i pracowników Hospicjum w Chorzowie. Na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

W piątek (26.12)
Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona zostanie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. O godz. 15.00 Msza św. w intencji rocznych i przyjmujących chrzest św. dzieci, ich rodziców i chrzestnych. W tym dniu NIE BĘDZIE nieszporów. Przeznaczmy ten czas na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

W tym dniu 33. urodziny obchodziła będzie pochodząca z naszej parafii Siostra Maria Alberta Magdalena JASEK – elżbietanka cieszyńska, pracująca obecnie w Parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu- Łagiewnikach.

W sobotę (27.12)
III DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO. Święto św. Jana, Ewangelisty – patrona pisarzy, aptekarzy, introligatorów, kreślarzy, ślusarzy, teologów, wdów i rolników. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 uroczyście poświęcimy wino.

Od tej soboty rozpoczyna się druga część tegorocznych odwiedzin duszpasterskich potocznie zwanych „kolędą”. Prosimy o zapoznanie się z wywieszonym w gablotkach szczegółowym planem kolędy. Kolędę rozpoczynać będziemy w tygodniu o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.
Codziennie na kolędę pójdzie tylko trzech księże, dlatego w tygodniu będą Msze św., na które bardzo serdecznie (szczególnie w Oktawie Bożego Narodzenia) zapraszamy.

W sobotę kolęda przy ulicy:

I. Rymera 1, 3, 5

II. Rymera 7, 9, 11

III. Rymera 13, 15, 17

Chorzowskie Centrum Kultury przy ul. H. Sienkiewicza 3 zaprasza 27 grudnia na godz. 18.00 na wyjątkowy Galowy

Koncert Kolędowy Stróżów Poranka w wykonaniu:
– w części pierwszej – Magdy Anioł i przyjaciół (Marty Król, Lucjana Czernego, Antyków, Ali Setla, Lidki Pospieszalskiej, Doroty Banaś i Dariusza Niebudka);
– w części drugiej – Rodziny Pospieszalskich

Więcej informacji na stronie internetowej www.chck.pl; e-mail: sabina@chck.pl lub pod numerem telefonu 32 349 78 67

W przyszłą niedzielę (28.12)
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Jest to szczególne święto wszystkich chrześcijańskich rodzin, dla których Rodzina z Nazaretu jest wzorem. Z tej okazji Suma o godz. odprawiona zostanie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, a zebrani w kościele małżonkowie odnowią uroczyście swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy tym bardziej całe rodziny.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii (na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną).

W tym dniu Kościół wspomina Świętych Młodzianków, męczenników. Jest to święto ustanowione ku czci dzieci, które oddały życie dla Chrystusa i za Niego. Z tej okazji Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom.

Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 rodziców i dziadków z dziećmi, wnukami, nawet tymi najmniejszymi.

Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego. Msza św. o godz. 12.00 zakończy też 9-miesięczną modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

W niedzielę kolęda przy ulicy:

I. Rymera 19, 21, 23, 25

II. Dombka 9, 7, 5, 3, 1

III. Dombka 16, 14, 12, 10

Przy wyjściu z kościoła można nabyć kartki i ozdoby oraz ręcznie wykonane upominki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży wspomoże działalność Ochronki w sąsiednich Łagiewnikach, gdzie swoją