Ogłoszenia 21.10 – 28.10

NIEDZIELA (21.10)
Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji na świecie. Rozpoczyna się 92. Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii.
Za złożone dziś ofiary na zapłacenie kolejnej raty za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

O godz. 15:00 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe na które dziś szczególnie serdecznie zapraszamy mieszkańców ul. Rodziny Oswaldów.

W PONIEDZIAŁEK(22.10)
Wspomnienie św. Jana Pawła II, jednego z największych papieży naszych czasów.

W tym dniu, ze względu na spotkanie Rady Parafialnej, nie ma spotkania grupy modlitewnej.

O godz. 19:00 na probostwie odbędzie się IV Sesja Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

WE WTOREK (23.10)
Wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera oraz św. Józefa Bilczewskiego, biskupa lwowskiego.
W czasach I wojny światowej rozwijał kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, ukazując ludziom nieskończoną miłość Boga, zdolną do przebaczenia i darowania wszystkich grzechów.

Tego dnia dniu w naszym kościele odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest ona wpisana w całoroczną adorację poszczególnych parafii naszej archidiecezji. Jest to dzień pracy, ale w miarę możliwości zapraszamy do indywidualnej modlitwy w kościele mieszkańców poszczególnych ulic w godzinach zaproponowanych według zaproponowanego planu.

O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (24.10)
Wspomnienie św. Antoniego Marii Claret, biskupa – założyciela zgromadzenia misjonarzy, poświęconego Niepokalanemu Sercu Maryi, zwanego Klaretynami.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

O godz. 18.45 w salce spotkanie Kręgu Biblijnego


W PIĄTEK (26.10)
Już na godz. 16:00 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie cztery części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (27.10)
O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

UWAGA!!! Z soboty na niedzielę (z 27 na 28 października br.) nastąpi ZMIANA CZASU. Przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu.

W przyszłą niedzielę (28.10)
XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na Misje Święte. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zadbajmy o groby naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać.
Prosimy o wyrzucanie śmieci tylko do pojemników do tego przeznaczonych. Segregacja pozwala na uporządkowanie odpadów i co najważniejsze na zmniejszenie kosztów wywozu, które przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych są co roku spore. Bardzo prosimy, aby liści, trawy i innych odpadów biodegradowalnych nie wrzucać do kontenerów.

Do dzisiejszego „Oremusa” dołączona jest kartka zaleckowa. Za wymienionych na niej zmarłych codziennie rano i po południu od 1 listopada odmawiany będzie różaniec oraz odprawionych zostanie także 30 Mszy św.

Zapraszamy do zakupu płyty DVD poświęconej naszym parafialnym organom. Film w ciekawy sposób prezentuje piękno instrumentu, a także brzmienie poszczególnych głosów. Ukazuje też proces powstawania dźwięku od naciśnięcia klawisza do wydobycia głosu z piszczałki. Przewodnikiem oprowadzającym nas „po instrumencie” jest p. Wojciech Stysz, nasz organista, grający na co dzień podczas mszy świętych. Dodatkowym atutem płyty jest fragment koncertu prof. Juliana Gembalskiego, który odbył się 6 czerwca 2018 r. w naszym kościele. Ofiara za płytę (20 zł) stanowi cegiełkę na remont wieży kościoła.

W 2019 roku jest organizowana 8-dniowa 3. Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes w dniach

5-13 maja (niedziela-poniedziałek). Tego rodzaju wydarzenie jest organizowane co dwa lata. Przejazd odbywa się specjalnym pociągiem, co umożliwia pielgrzymowanie również osobom chorym.
CENA: 2.799 PLN + 199 €
ZAWIERA:
– przejazd pociągiem z Katowic do Lourdes i z Lourdes do Katowic,
– transfery – przejazdy na terenie Lourdes (z dworca kolejowego do miejsca zakwaterowania i z powrotem),
– zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma „Notre Dame” w pokojach 2-osobowych, 3-osobowych,
4-osobowych i 6-osobowych
– wyżywienie w Lourdes: 4 wzmocnione śniadanie, 4 obiadokolacje dwudaniowe z deserem – do obiadokolacji lampka wina oraz woda w karafkach
– pakiet żywieniowy na podróż powrotną z Lourdes do Katowic
– realizację programu na terenie sanktuarium: oprowadzanie po sanktuarium, (pielgrzymi będą podzieleni na grupy 50-osobowe) + bilety wstępu,
– ubezpieczenie: KL (10.000€), NNW (2.000€), bagaż (200€)
” opiekę personelu medycznego, przewodników i wolontariuszy
DOPŁATA OBLIGATORYJNA – obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016) – dopłata – 10 zł/ os.
Informacje szczegółowe i zapisy
BIURO PODRÓŻY PL TRAVEL ul. Dąbrowskiego 1/6, Katowice
www.pltravel.pl biuro@pltravel.pl tel. 32 256 45 77 691 133 433 694 980 161