Ogłoszenia 21.08 – 28.08

NIEDZIELA (21.08)
Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie należności za ekspertyzę stanu murów naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16.30 nieszpory, a po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.00 uroczyście powitamy pątniczki naszej parafii wracające ze stanowej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym powitaniu i zachęcamy do objęcia pielgrzymów osobistymi modlitwami.

W PONIEDZIAŁEK (22.08).
Wspomnienie NMP, Królowej. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

WE WTOREK (23.08)
Wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy – patronki kontynentu amerykańskiego. Jej oficjalny tytuł brzmi: „Główna i uniwersalna patronka wszystkich prowincji, królestw, wysp i regionów stałego lądu w całej Ameryce i na Filipinach”. Patronuje również kwiaciarkom i ogrodnikom. Wzywana jest w przypadku waśni rodzinnych.

W ŚRODĘ (24.08)
Święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem – patrona rzeźników, grabarzy i introligatorów. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do świętego Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 4. spotkanie w ramach Katechumenatu.

W CZWARTEK (25.08)
Wspomnienie św. Ludwika, króla Francji – patrona tercjarzy, drukarzy i introligatorów, oraz wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera – Założyciela Zgromadzenia Kleryków Regularnych dla pobożnych szkół, czyli Pijarów. Jest on patronem szkół podstawowych.

W PIĄTEK (26.08)
Uroczystość NMP Częstochowskiej. Nasze myśli i serca skierujemy w tym dniu na Jasną Górę, aby uczcić znajdujący się tam od ponad sześciu wieków cudowny wizerunek Maryi. Pani Częstochowska towarzyszy nam przez całe życie. Wpatrujmy się w Jej Matczyne Oblicze, „pamiętajmy i czuwajmy” poprzez dobre, pokorne i wierne Bogu życie w naszej trudnej codzienności.

Na godz. 16.30 „Róża Rodziców” zaprasza do naszego kościoła na Czuwanie Różańcowe, czyli modlitwę wszystkich czterech części Różańca Świętego. Na zakończenie odnowimy jasnogórskie Śluby Narodu. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

Dzień 26 sierpnia jest od 2014 roku obchodzony jako DZIEŃ MODLITW ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i dla nich uprosić u Boga łaskę pokoju.

W piątek 9. rocznicę złożenia ślubów wieczystych (tzw. wieczystej profesji) obchodziła będzie pochodząca z naszej Parafii Siostra Maria Alberta Magdalena JASEK ze Zgromadzenia Elżbietanek Cieszyńskich, obecnie pracująca w sąsiedniej Parafii pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Bytomiu-Łagiewnikach. Składamy jej nasze najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie.

W SOBOTĘ (27.08)
Wspomnienie św. Moniki, matki świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

Okazja do spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę (28.08)
XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.