Ogłoszenia 21.07 – 28.07

NIEDZIELA (21.07)
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej Parafii. W ubiegłą niedzielę uzbieraliśmy na spłatę należności za wieżę kościoła kwotę 9,000,00 zł / wraz z wpływami na konto parafii. Do końca miesiąca musimy zapłacić 15,000, zł . Brakuje więc 6,000 zł.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Zapraszamy po południu o godz. 16:30 na nieszpory.

W dniach 21-28 lipca 2019 roku przeżywać będziemy w Kościele XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

PONIEDZIAŁEK (22.07)
Wspomnienie św. Marii Magdaleny, której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana. Jest patronką kobiet szczerze pokutujących, uczniów i studentów, więźniów, sprowadzonych na złą drogę, fryzjerów, ogrodników, właścicieli winnic, sprzedawców wina, bednarzy, tkaczy, rękawiczników, producentów perfum i pudru, dzieci mających trudności z chodzeniem; jest też wzywana w przypadku choroby oczu i niepogody.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej odbędzie się spotkanie w ramach katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

We WTOREK (23.07)
Święto świętej Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, Założycielki Zgromadzenia Najświętszego Zbawiciela (Brygidek).

W ŚRODĘ (24.07)
Wspomnienie św. Kingi (Kunegundy), dziewicy. Jej kanonizacji Kingi dokonał św. Jan Paweł II w Starym Sączu dnia 16 czerwca 1999 r., podczas swojej przedostatniej pielgrzymki do Polski.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (25.07)
Święto świętego Jakuba Apostoła. Cały świat pielgrzymuje do Jego Sanktuarium, do Santiago de Compostella.

W tym dniu czcimy także świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

W PIĄTEK(26.07)
Wspomnienie świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – patronów rodzin chrześcijańskich. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

Na godz. 16.30 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (27.07)
Wspomnienie św. Pantaleona, męczennika – patrona lekarzy, położnych i chorych; orędownik w czasie bólu głowy. Jest jednym z 14 świętych wspomożycieli.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę (27 lipca) po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę (28 lipca) po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy i kierujących nimi. Zapraszamy serdecznie wszystkich zmotoryzowanych.

W przyszłą niedzielę (28.07)
XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.
Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

Stały konfesjonał u św. Jadwigi przez całe wakacje (do końca sierpnia) tylko w godz. od 15.30 do 18.00.

Proszono nas o podanie ogłoszenia o tegorocznym Budżecie Obywatelskim – nabór wniosków trwa do końca lipca br., w puli przewidziane jest aż 3,5 miliona złotych. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miasta – Wydziale Promocji i Aktywizacji Społecznej oraz na stronie www.bo.chorzow.eu