Ogłoszenia 21.06 – 28.06

NIEDZIELA (21.06)
Za złożone dziś ofiary przeznaczona na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

Dziś odbędzie się pielgrzymka tegorocznych dzieci pierwszo i wczesno komunijnych oraz ich rodziców. Tegoroczna pielgrzymka wpisuje się w rocznicę 90. lecia archidiecezji katowickiej oraz koronacji obrazu MB Piekarskiej. Początek spotkania o godzinie 13.30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Zakończenie ok. 16.30 w katedrze. Serdecznie do udziału w tej pielgrzymce zapraszamy także dzieci komunijne naszej parafii z ich rodzicami.

W parafii Mariackiej w Katowicach przy ul. Bł. E. Szramka odbędzie się dziś dzień skupienia dla pracowników Służby Zdrowia. Początek o godz. 16.00.

W PONIEDZIAŁEK (22.06)
Wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz świętych męczenników Jana Fischera, biskupa i Tomasza More`a. O godz. 18.45 w kościele spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

WE WTOREK (23.06)
DZIEŃ OJCA. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Ojciec jest wzorem, jakby matrycą dla swojego dziecka, bez względu ma to, czy jest ono tego świadome, czy nie. Ojciec może nauczyć swoje dziecko, co jest naprawdę w życiu ważne, pokazując na własnym przykładzie uczciwość, pokorę, odpowiedzialność i sprawiedliwość.

W tym dniu 58. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie ks. Zdzisław PASZENDA wikariusz naszej parafii w latach 1967-1970, a 55. rocznicę urodzin ks. doktor Marek PANEK kapłan naszej parafii w latach 1995-2005, obecnie Rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

W ŚRODĘ (24.06)
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Punkt konsultacyjny będzie czynny w tym dniu od 17 do 19. Informujemy, że jest to ostatni dyżur w tym roku szkolnym.

Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W tym dniu w naszych modlitwach wspomnijmy obchodzących 59. rocznicę święceń kapłańskich: pochodzącego z naszej parafii: ks. Konrada BOJDOŁA oraz wikariusza naszej parafii w latach 1957-1961 ks. Bernarda PILARSKI, przebywającego obecnie w Wayne w USA, a także 53. rocznicę święceń ks. kanonika Jerzego KEMPY wikariusza naszej parafii w latach 1970-1973 oraz ks. Henryka LANGFORTA wikariusza w latach 1975-76.

W CZWARTEK (25.06)
O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (26.06)
Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

W tym dniu będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami, wychowawcami i katechetami naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. O godz. 8.00 Msza św. kończąca rok szkolny 2014/2015. Od godz. 7.30 okazja do Spowiedzi św.. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

Na godz. 16.30 zapraszamy na RÓŻAŃCOWE CZUWANIE, podczas którego odmówimy wszystkie cztery części Różańca.
Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej – szlakiem biblijnym, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w dniach 13-20 lutego 2016 roku. Koszt to 1050 dolarów amerykańskich. Zostało jeszcze parę wolnych miejsc. Pierwsze spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w piątek 26 czerwca o godz. 18.45 w krypcie naszego kościoła.

W tym dniu przypada 55. rocznica święceń kapłańskich pochodzącego z naszej parafii ks. kanonika Jana SZEWCZYKA, natomiast 54. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie ks. doktor Antoni DREJA wikariusz w latach 1975-1977.

W SOBOTĘ (27.06)
Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy – patronki najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki, a także Wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

W tym dniu odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Zbiórka uczestników o godz. 7.45 przed kościołem. W programie pielgrzymki: zwiedzanie Centrum „ Nie lękajcie się” św. Jana Pawła II, zwiedzanie wystawy poświęconej całunowi Turyńskiemu, Msza św., Spotkanie z siostrą zakonną, zwiedzanie sanktuarium i miejsc związanych z św. Faustyną, koronka do Bożego Miłosierdzia razem z siostrami. Powrót około godz. 17.00. Są jeszcze wolne miejsca. Cena 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy!

W tym dniu 30. rocznicę urodzin obchodził będzie wikariusz naszej parafii ks. Paweł KACZMARCZYK.

W przyszłą niedzielę (28.06)
XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.