Ogłoszenia 21.04 -28.04

NIEDZIELA (21.04)
Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, wykonanie i montaż dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na uroczyste Nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (15.04)
drugi dzień świąt – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze Święte w naszym kościele odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. i w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 nieszpory świąteczne.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę . Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Trwając w radości Zmartwychwstania Pańskiego korzystajmy z sakramentów świętych w tym czasie. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania w naszym kościele (w poniedziałek o godz. 7.15, a od wtorku do soboty o godz. 7.45) Koronki i Nowenny przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego.

We WTOREK WIELKANOCNY (23.04)
O godz. 19:00 w salce czwarta katecheza w cyklu „Katolicyzm”. Ruch odnowy kontemplacji zaprasza wszystkich którzy chcą się nauczyć modlitwy bez słów. Spotkania w każdy wtorek o godz. 19:00 w salce.

Bierzmowanie osób dorosłych (które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną, a nie przyjęły tego sakramentu) odbywa się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w następujących terminach: 23 maja, 27 czerwca, 10 października, 21 listopada. Przygotowanie do tego sakramentu obejmuje pięć obowiązkowych katechez, które odbywają się w kolejne wtorki poprzedzające termin bierzmowania o godzinie 19:00 w salkach obok probostwa Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Kolejny cykl przygotowania rozpocznie się w najbliższy wtorek 23 kwietnia, a następne 28 maja, 10 września oraz 22 października

W ŚRODĘ WIELKANOCNĄ (24.04)
Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, podczas którego odmówimy ostatni dzień Nowenny do naszego Patrona.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po Mszy św. wieczornej w salce spotkanie Róży Rodziców, a w kościele o godz. 18:45 Krąg Biblijny.

W CZWARTEK WIELKANOCNY (25.04)
O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna. Co roku w oktawie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. konwencie paschalnym. W tym roku konwent kapłanów Dekanat Chorzów odbędzie się w Czwartek Wielkanocny o godz. 19:00 w Parafii NMP Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie-Maciejkowicach. Serdecznie zapraszamy i naszych parafian na tę wyjątkowe spotkanie eucharystyczne.

W tym dniu firma Green Office Ecologic przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci w naszej parafii. Od kilku lat zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty katolickie – głównie misyjne.

Zapraszamy więc całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego i nie potrzebnego już w domu sprzętu (RTV, AGD), która odbędzie się w czwartek (25.04) do godz. 16:30. Sprzęt prosimy składać na placu probostwa za bramą przy WC. Tegoroczne przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala w Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

W PIĄTEK WIELKANOCNY (26.04)
O godz. 16:30 w kościele Różańcowe Czuwanie, podczas którego odmówimy wszystkie cztery części Różańca Świętego.
Róża Rodziców serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

W SOBOTĘ WIELKANOCNĄ (27.04)
Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu odbędzie się Pierwsza Spowiedź św. dzieci przygotowujących się do przyjęcia Wczesnej i Pierwszej Komunii św.
I tak: o godz. 9:00 do spowiedzi przyjdą uczniowie klas III A i B, o godz. 10:00 klasa III C i dzieci do Wczesnej Komunii św.

W przyszłą niedzielę (28.04) II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
nasza wspólnota parafialna obchodzić będzie uroczystość odpustową. Kazania odpustowe wygłosi Ks. Dr Tomasz Kusz

Od godz. 16:00 w otoczeniu kościoła XIX Festyn Odpustowy „U JÓZIA”. Bardzo serdecznie zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu na atrakcjach przygotowanych z okazji „imienin Parafii”.

W tym dniu druga grupa dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. uroczyście odnowi swoje przyrzeczenia chrzcielne: O godz. 9:00 klasa III C, o godz. 10:30 dzieci do Wczesnej Komunii św. Z racji przypadającego w tym dniu ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 15. minut przed każdą Mszą św. odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które nasza Parafia wspiera.