Ogłoszenia 21.02 – 28.02

NIEDZIELA (21.02)
Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w nabożeństwach wielkopostnych, które pozwolą nam głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”, w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

W trwającym Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w Spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie za prace budowlane związane z naprawą pęknięć murów kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Miłosierni aż po krańce świata”. Misjonarze są głosicielami miłosierdzia nie tylko poprzez nauczanie, ale także przez służbę ubogim, chorym, starszym, niepełnosprawnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie, wiek i status społeczny. W tym dniu prowadzona jest w kościołach zbiórka pieniężna na dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne prowadzone przez misjonarzy. Z ubiegłorocznej zbiórki Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przekazało 2 000 000 zł na realizację projektów pomocowych oraz utrzymanie misjonarzy (w tym ubezpieczenie).

W 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w Afryce i na Madagaskarze (819). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 797 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 336 polskich misjonarzy, a w Oceanii 68 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 20 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to świeccy.

Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła kwesta na dzieła misyjne prowadzone przez misjonarzy. „Bóg zapłać” za troskę i każdą ofiarę na ten cel.
Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

O godz. 16.15 Gorzkie Żale. Dziś w drugiej części rozmyślania męki Pańskiej będziemy rozważali, co Pan Jezus wycierpiał od niesłusznego przed sądem oskarżenia aż do okrutnego cierniem ukoronowania. Te zaś rany, zniewagi i zelżywości temuż Jezusowi cierpiącemu ofiarujemy, prosząc Go o pomyślność dla Ojczyzny naszej, o pokój i zgodę dla wszystkich narodów, a dla siebie o odpuszczenie grzechów, oddalenie klęsk i nieszczęść doczesnych, a szczególnie zarazy, głodu, ognia i wojny.

Dziś przypada 45. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 40-tych XX wieku śp. ks. Stefana KAWKI. Jest pochowany w Mikołowie.

W PONIEDZIAŁEK (22.02)
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (23.02)
Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. oraz wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika – patrona harcerzy polskich.

W tym dniu przypada 37. rocznica śmierci ks. Augustyna MELCA, wikariusza naszej parafii w latach 1921-1926. Jest pochowany w Woźnikach.

W ŚRODĘ (24.02)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa, podczas którego odmówimy pierwszy dzień Nowenny Świętego Józefa. Kolejne dni nowenny, przygotowującej nas do uroczystości odpustowej w naszej parafii odmawiać będziemy w kolejne środy aż do 20 kwietnia.

O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W tym dniu 48. urodziny obchodził będzie ks. Adam ZAKRZEWSKI, wikariusz naszej parafii w latach 1995-1999 , a od lipca 2014 r. proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach.

W CZWARTEK (25.02)
O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się kolejne różańcowe czuwanie. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca za jednym razem. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie modlitewne.

W godz. 17.00 – 19.00 w kancelarii parafialnej dyżur punktu konsultacyjnego w sprawach różnego rodzaju uzależnień.

W tym dniu 48. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 2009-2013 ks. Krzysztof KREGEL, obecnie wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Czuchowie.

W PIĄTEK (26.02)
O godz. 17.15 Droga Krzyżowa za zmarłych zalecanych.

W SOBOTĘ (27.02)
O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie „Błogosławieni Miłosierni” podczas którego będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia. Trwamy w Roku Miłosierdzia, przeżywamy czas Wielkiego Postu, zbliżają się też Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, dlatego tym bardziej zachęcamy parafian do świadomego przeżywania tego czasu i otwarcia się na Boże działanie.

W przyszłą niedzielę (28.02)
III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU kolekta (specjalna) przeznaczona na remont organów w naszym kościele.
Miesięczne odwiedziny chorych w naszej parafii w roku 2016 będą zawsze w pierwsze soboty miesiąca: 05 i 19 (przed świętami) marca, 02 kwietnia; 07 maja; 04 czerwca; 02 lipca; 06 sierpnia; 03 września; 01 października; 05 listopada; 03 i 17 (przed świętami) grudnia.

Wszystkich kandydatów do Bierzmowania, ich rodziny i świadków oraz wszystkich zainteresowanych informujemy, że odbędzie się ono w naszej parafii we wtorek 24 maja br.