Ogłoszenia 20.09 – 27.09

NIEDZIELA (20.09)
Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi 49. Dzień Środków Społecznego Przekazu. W bieżącym roku przeżywamy go pod hasłem: „Przekaz o rodzinie jako uprzywilejowanym miejscu spotkania w bezinteresownej miłości”, zaczerpniętym z orędzia papieża Franciszka przygotowanego na ten dzień. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego orędzia, możemy je znaleźć w prasie lub na katolickich stronach internetowych. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające w naszej parafii grupy: Ministranci, Dzieci Maryi, Oaza. Zapraszamy .

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się dziś Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi archidiecezji katowickiej. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

W PONIEDZIAŁEK (21.09)
Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – patrona celników, urzędników podatkowych, księgowych, pracowników kantorów i alkoholików.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.


W ŚRODĘ (23.09)
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, jednego z najbardziej znanych współczesnych świętych. Naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem.

Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

W godzinach od 17.00 do 19.00 czynny będzie w kancelarii parafialnej Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc w walce z różnego rodzaju uzależnieniami.

Po przerwie wakacyjnej po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W CZWARTEK (24.09)
przypada 54. rocznica śmierci śp. ks. Juliusza KWAPULIŃSKIEGO, wikariusza naszej parafii w latach 1929-1934. Jest pochowany w Ornontowicach

W PIĄTEK (25.09)
Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera – zakonnika bernardyńskiego, który zasłynął jako wybitny kaznodzieja i twórca pięknych pieśni religijnych, zwłaszcza o Męce Pańskiej i Godzinek ku czci NMP.

Na godz. 16.30 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie cztery części Różańca Świętego.

W SOBOTĘ (26.09)
Wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana – patronów lekarzy, aptekarzy i mędrców.
Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada 25. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Konrada MARKLOWSKIEGO. Jest pochowany w Rudzie Śl. – Czarnym Lesie.

W tym dniu (tradycyjnie w ostatnią sobotę września) odbędzie się 16. Pielgrzymka Parafii Dekanatu Chorzów do Piekar Śląskich. Jest ona powtarzaną rok rocznie pamiątką Jubileuszowego Roku 2000. Rozpoczęcie spotkania modlitewnego o godz. 14.00 na Kalwarii piekarskiej. Po powitaniu pielgrzymów przez Dziekana Dekanatu Chorzów ks.
Eugeniusza BŁASZCZYKA odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po stacjach na kalwaryjskich dróżkach. Od godz. 15.30 okazja do Spowiedzi św. Zakończenie uroczystą Mszą św. w bazylice piekarskiej o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce.

W przyszłą niedzielę (27.09)
XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.
Przypominamy, że w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie przy ul. Wolności 51 czynny jest „stały konfesjonał”. Od poniedziałku do piątku godzinach 10.00-12.00 i 15.30-18.00 w konfesjonale przy kaplicy Najświętszego Sakramentu do dyspozycji penitentów są dyżurujący kapłani parafii Dekanatu Chorzów.

Zapraszam Drogich Parafian i Gości na bardzo ciekawą i bogatą w „repertuar” pięciodniową wycieczko – pielgrzymkę na Mazury i Litwę, którą planujemy od 7 (środa) do 11 (niedziela) października 2015 roku. Odwiedzimy Wigry, Wilnom Troki, Kowno, Sejny, Studzieniczną i Dolinę Rozpudy. CENA: 980 PLN/os
Wyjazd organizuje Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe „FRATER” z Bydgoszczy, które zapewnia: przejazd luksusowym autokarem, 4 noclegi w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami, małżeństwa – pokoje 2 osobowe, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, , opiekę i informację turystyczną pilota, ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP