Ogłoszenia 20.08 – 27.08

NIEDZIELA (20.08)
W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16:30 nieszpory, a po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18:00 uroczyście powitamy pątniczki naszej parafii wracające ze stanowej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym powitaniu i zachęcamy do objęcia pielgrzymów osobistymi modlitwami.

PONIEDZIAŁEK (21.08)
Wspomnienie św. Piusa X, papieża z początku XX wieku, nazywanego często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z Sakramentów. Jest patronem dzieci i Wczesnej Komunii św. W tym dniu na ołtarzu zostaną wystawione relikwie św. Piusa X, które nasza parafia posiada.

We WTOREK (22.08)
Wspomnienie NMP, Królowej. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

W tym dniu przypada comiesięczna modlitwa w intencji przygotowań i owoców spotkania młodych w Panamie. Została ona zapoczątkowana w lutym br. wspólnie przez Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski. Na termin wspólnej modlitwy został wybrany dzień poprzedzający Mszę św. na otwarcie ŚDM, która zostanie odprawiona 22 stycznia 2019 r., inaugurując Wydarzenia Centralne ŚDM w Panamie. 34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-29 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”.

W ŚRODĘ (23.08)
Wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy – patronki kontynentu amerykańskiego. Jej oficjalny tytuł brzmi: „Główna i uniwersalna patronka wszystkich prowincji, królestw, wysp i regionów stałego lądu w całej Ameryce i na Filipinach”. Patronuje również kwiaciarkom i ogrodnikom. Wzywana jest w przypadku waśni rodzinnych.

O godz. 8:00 O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do świętego Józefa.

W tym dniu przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc podczas nowenny o godz. 17:30.

W CZWARTEK (24.08)
Święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

W PIĄTEK (25.08)
Wspomnienie św. Ludwika, króla Francji – patrona tercjarzy, drukarzy i introligatorów, oraz wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera – Założyciela Zgromadzenia Kleryków Regularnych dla pobożnych szkół, czyli Pijarów. Jest on patronem szkół podstawowych.

Na godz. 16:30 „Róża Rodziców” zaprasza do naszego kościoła na Czuwanie Różańcowe, czyli modlitwę wszystkich czterech części Różańca Świętego. Na zakończenie odnowimy jasnogórskie Śluby Narodu. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

W SOBOTĘ (26.08)
Uroczystość NMP Częstochowskiej. Ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Matkę Najświętszą. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

Od godz. 17:30 okazji do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Dzień 26 sierpnia jest od 2014 roku obchodzony jako DZIEŃ MODLITW ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i dla nich uprosić u Boga łaskę pokoju.

W przyszłą niedzielę (27.08)
XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

O godz. 10:30 Suma w intencji Ks. Krzysztofa PATASA i ks. Pawła KACZMARCZYKA jako podziękowanie za ich 4. letnią posługę duszpasterską w naszej parafii.

Nasz Parafialny Klub Sportowy, który istnieje od 17 lat, dorobił się grupy seniorskiej. Rozpoczynamy meczem I rundy Pucharu Polski z Wyzwoleniem Chorzów. Mecz odbędzie się we wtorek o 17,30 na boisku „Konstal” w Chorzowie przy ulicy Pokoju. Zapraszamy do kibicowania. Obecnie w Klubie jest ok 150 piłkarzy – od dzieci do młodzieży. Mamy 6 trenerów i bardzo dobre warunki do trenowania. Nowa grupa Seniorów będzie występowała w Grupie „B” klasy rozgrywek PZPN.

Nasza parafia jak co roku bierze udział w akcji Caritas zatytułowanej „tornister pełen uśmiechu” otrzymaliśmy tornistry od Caritas. Zachęcamy by parafianie przynosili przybory szkolne i składali je do kosza przy ołtarzu św. Barbary.

Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.