Ogłoszenia 20.01 – 27.01

NIEDZIELA (20.01)
Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Za ojca Tygodnia Modlitw uważa się ks. Paula Couturiera (1881-1953), francuskiego kapłana katolickiego, który w latach 30. XX wieku wprowadził wspólne modlitwy w Lyonie. Nie wystarczy oddzielna modlitwa katolików, prawosławnych lub protestantów – potrzebna jest wspólna modlitwa wszystkich. Jej celem jest przywrócenie na nowo jedności Kościoła Chrystusowego. Jak naucza Katechizm Kościoła Katolickiego, powinni się o to troszczyć zarówno wierni, jak i ich pasterze. „Pragnienie ponownego odnalezienia jedności wszystkich chrześcijan jest darem Chrystusa i wezwaniem Ducha Świętego” (KKK, 820).

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłatę kolejnej raty za remont wieży naszego kościoła składamy „Bóg zapłać”.
Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów w przyszłą niedzielę 27 stycznia, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

Dziś od godz. 14.00 kolęda:
1. Katowicka 195, 189, 187, 185, 183, 181
2. Ks. Stabika 4, 2; Katowicka 169, 173, 177, 179
3. Katowicka 149, 151, 153, 159, 161, 165, 167

O godz. 15:00 na swojej adoracji przy żłóbku w bazylice panewnickiej spotkają się z ks. bp. Markiem Szkudło mężczyźni i młodzieńcy naszej archidiecezji. O godz. 16:30 Msza św. i adoracja uczestników pielgrzymek do Ziemi Świętej i przyjaciół misji franciszkańskich, które poprowadzi Komisariat Ziemi Świętej.

Dziś o godz. 18:00 w kościele św. Antoniego z Padwy przy ul. M. Kopernika 1 w Chorzowie odbędzie się III Edycja Niecodziennych Koncertów Kolęd w wykonaniu Beskid SoundProject – Miejskiej Orkiestry Kameralnej Miasta Żywiec.

Katowicka Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szopienicach-Borkach przy ul. Siewnej 25 z ks. prob. Piotrem Brząkalikiem na czele serdecznie zaprasza dziś o godz. 18:00 na wyjątkowy koncert zespołu Golec uOrkiestra. „Beskidzcy górale XXI wieku” wykonają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wstęp wolny. W związku z dużym zainteresowaniem koncertem, przed kościołem zostanie postawiony telebim, na którym będzie można oglądać występ.

W PONIEDZIAŁEK(21.01)
Wspomnienie św. Agnieszki Rzymianki, dziewicy i męczennicy, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku . Jest patronką dziewic, narzeczonych, dzieci i wspólnot „Dzieci Maryi”. Tego dnia przypada Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

W krypcie (o godz. 18:45) spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (22.01)
Wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika – patrona drwali, leśników i uprawiających ziemię oraz wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, kapłana – założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni i Siostry Pallottynki). Jest on także czczony jako patron: garncarzy, budowlańców, winiarzy i hodowców winorośli.

W Panamie pod hasłem „Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” rozpoczną się w tym dniu Światowe Dni Młodzieży, które potrwają do niedzieli 27 stycznia 2019 r. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji Papieża i zebranych w Panamie młodych całego świata – również z naszej Parafii.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza do wzięcia udziału w „Kursie Alfa”. Jest to 10 spotkań w restauracji, gdzie w grupie osób można porozmawiać na różne tematy nie tylko związane z wiarą. Początek kursu 22 stycznia o godz. 19.00. Kurs jest darmowy.

W ŚRODĘ (23.01)
Wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu. O godz. 18.45 w salce spotkanie Kręgu Biblijnego.

O godz. 18:45 w salce odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W CZWARTEK (24.01)
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Wspólnie ze św. Joanną de Chantal założył Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny tzw. wizytek. Jest patronem dziennikarzy, pisarzy i prasy katolickiej.

W PIĄTEK (25.01)
Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – patrona podróżników, marynarzy i tkaczy. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

O godz. 16:30 w naszym kościele odbędzie się czuwanie różańcowe. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca św. za jednym razem. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to niezwykłe modlitewne wydarzenie. Pierwsze „czuwanie różańcowe odbyło się 31 stycznia 2014 roku. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za 5. lat istnienia tego dzieła w życiu duchowym naszej Parafii.

W Panewnikach w tym dniu o godz. 18:30 Msza św. i adoracja przy żłóbku dla osób żyjących w stanie wolnym (panny i kawalerowie), którym przewodniczyć będzie ich duszpasterz ks. dr Tadeusz Czakański.

W SOBOTĘ (26.01)
Wspomnienie świętych biskupów efeskich Tymoteusza i Tytusa. Obok św. Łukasza Ewangelisty należeli do najbliższych współpracowników w św. Pawła. Są patronami Krety.

O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
W tym dniu pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy” będziemy obchodzić 19. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

W Panewnikach w tym dniu o godz. 11:00 Msza św. i adoracja przy żłóbku dla głuchoniemych i słabosłyszących pod przewodnictwem ks. bpa Marka Szkudły. O godz. 15:00 adoracja ekumeniczna (międzywyznaniowa) z udziałem chóru bazyliki Matki Bożej Bogucickiej.

W związku z Światowymi Dniami Młodzieży nasza archidiecezja organizuje w sobotę 26 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju spotkanie młodzieży: „PANAMA NA ŚLĄSKU”. Młodzież będzie mogła przeżywać Światowe Dni Młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata. W czasie tego wydarzenia przewidziano Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, koncert zespołu niemaGotu, rapowaną konferencję ks. Jakuba Bartczaka i uwielbienie prowadzone przez zespół ON1 (Mateo, Owca, Gabi Gąsior, Tu Band). Otwarcie bram o 19:00, początek o 20:00. Planowane zakończenie ok. 5:00. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia na stronie młodzidlamłodych.pl

W przyszłą niedzielę (27.01)
III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przewidziana na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po Mszach św. miesięczna kwesta na rodziny z Aleppo.
O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
W przyszła (ostatnią) niedzielę stycznia już po raz 66. obchodzony będzie Światowy Dzień Trędowatych. Pomimo postępów w medycynie, każdego roku notuje się ponad 200 tys. zachorowań. W opiekę nad chorymi na świecie największy wkład wniosły misyjne i opiekuńczo lecznicze ośrodki Kościoła katolickiego.
W Panewnikach w tym dniu o godz. 14.00 adoracja przy żłóbku dla Apostolstwa Chorych, samotnych, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych naszej archidiecezji. W ramach adoracji Msza św. i błogosławieństwo lourdzkie. Spotkaniu przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz OLSZOWSKI.

Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie serdecznie zaprasza na kolejny Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 2 lutego 2019 roku od godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przy ulicy Chrobrego 17. Bez-alkoholową zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Bilety do nabycia w tamtejszej Kancelarii Parafialnej. Cena biletu wynosi 70 złotych od osoby.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (11-17 luty) ministranci naszej Parafii wyjeżdżają na obóz narciarski. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc młodzież i udostępnić (oddać, pożyczyć) jej sprzęt narciarski (szczególnie mniejsze rozmiary nart) bardzo prosimy o przynoszenie ich na probostwo.

Zapraszamy na zajęcia z rękodzieła, które odbywają się w czwartki w naszej bibliotece parafialnej: godz. 11:00 – dla seniorów – malarstwo, pakowanie prezentów, tworzenie kartek i ozdób (można przyjść razem z wnukami); godz. 15:00 – dla dzieci powyżej 5 lat – rysunki i plastyka.

Katowicka Kuria Archidiecezjalna zaprasza wiernych do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes, która odbędzie się 5 -13 maja 2019 r.