Ogłoszenia 2.11 – 9.11

Niedziela (2.11)
Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.

Dziś każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Przez cały tydzień będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnego różańca o godz. 7.30 i 17.30 z wyczytywaniem zalecek (wypominków) za naszych zmarłych. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać dziś jeszcze na naszym cmentarzu. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. ofiarowanych za zmarłych zalecanych, których w naszym kościele będzie 30. Informacje o nich na porządku mszy.
Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przypada 12. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Stanisława KOŁODZIEJCZYKA. Jest pochowany w Książenicach koło Rybnika, gdzie był proboszczem. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W poniedziałek (3.11)
Wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika. Jest patronem obu Ameryk oraz pielęgniarek, robotników i dominikańskich braci współpracowników. Uznawany jest także za patrona zgody na tle rasowym, sprawiedliwości społecznej i ludzi o rasie mieszanej.

O godz. 18.45 w kościele co tygodniowe spotkanie grupy modlitewnej.

We środę (4.11)
Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – duszpasterza z ogromnym zaangażowaniem troszczącego się zarówno o wielkie sprawy całego Kościoła, jak i o codzienne, bytowe problemy biedaków w jego diecezji. Jest patronem zakonu boromeuszek, bibliotekarzy, instytutów wiedzy katechetycznej i profesorów seminariów.

W tym dniu 46. rocznicę urodzin obchodził będzie wikariusz naszej Parafii w latach 1996-1998 ks. Henryk DOMBEK, obecnie pracujący w Parafii p. w. Św. Brata Alberta w Jastrzębiu Zdroju.

We wtorek także przypada 15. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii ks. Franciszka WOŹNICY. Jest pochowany w Kolonii.

W środę (5.11)
Wspomnienie świętych Zachariasza i Elżbiety, rodziców św. Jana Chrzciciela. O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej parafii. O godz. 18.45 w kościele 22. katecheza biblijna. Już dziś w imieniu prowadzącego spotkania ks. Pawła KACZMARCZYKA serdecznie zapraszamy.

W tym dniu godzinach od 17.00 do 19.00 czynny będzie w kancelarii parafialnej Punkt Konsultacyjny, gdzie można będzie skorzystać z pomocy dotyczącej problemu uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, pracy, komputera, internetu, seksu, itp.

W czwartek (6.11)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna, a o 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W tym dniu przypada 31. rocznica śmierci śp. ks. Alfonsa FROSSA, wikariusza naszej parafii w latach 1934-1938. Jest pochowany w Mysłowicach.

W piątek (7.11)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W sobotę (8.11)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

W tym dniu z sakramentami świętymi odwiedzimy w domach chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje zakrystia i kancelaria parafialna.

W przyszłą niedzielę (9.11)
ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERA ŃSKIEJ (1688 r.) – pierwszej katedry Rzymu. Kolekta przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Po każdej Mszy św. w tym dniu zbiórka pieniężna na chorzowskie Hospicjum, które od 18. lat wspiera chorych oraz ich rodziny w termalnej fazie choroby nowotworowej.

W niedzielę 44 osobowa grupa z ks. prob. Antonim KLEMENSEM na czele udaje się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pielgrzymi nawiedzą najważniejsze miejsca religijne w Izraelu oraz udadzą się do Jordanii, gdzie odwiedzą Górę Nebo, Petrę, Masadę oraz plażować będą nad Morzem Czerwonym.

Wyjazd pielgrzymów w niedzielę o godz. 4.00 w placu kościelnego do Pragi, skąd o 12.30 odlecą do Tel Awiwu. Powrót grupy do Chorzowa w nocy z 16 na 17 listopada.

Zachęcamy do zakupu parafialnego kalendarza kieszonkowego na rok 2015. Został przygotowany (podobnie jak w ubiegłych latach) głównie z myślą o mieszkańcach naszej parafii. Zawiera on wszystkie najważniejsze informacje dotyczące życia naszej wspólnoty parafialnej. Chyba jako jedyna parafia w Polsce możemy się pochwalić tego typu wydawnictwem. Tym bardziej polecamy.