Ogłoszenia 19.11 – 26.11

NIEDZIELA (19.11)
Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym od 110 lat gromadzi się lud tej dzielnicy na modlitwie, na liturgii, w którym sprawuje Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga.

Dziękujemy dziś Bogu za Jego błogosławieństwo przez 110 lat istnienia naszego kościoła parafialnego. Podczas dzisiejszej Sumy o godz. 10:30 wspominać będziemy wszystkich budowniczych tej świątyni oraz probostwa, kapłanów i osoby konsekrowane, które swoją służbą w tej wspólnocie parafialnej zapisały się pięknie na kartach jej historii oraz za ofiarodawców i tych wszystkich, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia naszego kościoła.

Z tej okazji wydajemy płytę DVD z 38 minutowym filmem, poświęconym historii naszego kościoła. Niech będzie naszą pamiątką i cegiełką przeznaczoną na remont wieży.

Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy dziś skarbczyki. Po mszy św. rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci za najlepsze ukazanie postaci Świętych.
O godz. 15:00 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Za złożone dziś ofiary i w formie przelewów i kwot ofiarowanych w kancelarii oraz na ręce Proboszcza a szczególnie za ofiarowane dachówki na wieżę, przez jednego z naszych Parafian – składam serdeczne “Bóg zapłać”. Remont wieży jest już ukończony. Do skończenia pozostał jeszcze dach wieży, który zostanie pokryty dachówką tak, jak było to na początku. Rusztowania zostaną więc rozebrane po tych pracach. Jest takie prawdopodobieństwo, że całą wieżę zobaczymy na Święta.

Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła zbiórka pieniężna na chorzowskie Hospicjum, które już od 21. lat wspiera chorych oraz ich rodziny w termalnej fazie choroby nowotworowej. Za tę pomoc także dziękujemy.

PONIEDZIAŁEK (20.11)
Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera – jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem. Jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

O godz. 18:45 w krypcie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

We WTOREK (21.11)
Wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu.

W tym dniu już po raz 62. obchodzony będzie Dzień „PRO ORANTIBUS”, czyli dzień wdzięczności i wsparcia dla klasztorów kontemplacyjnych. Noszą one na swoich ramionach ciężar modlitwy za cały Kościół, co jest wielką łaską dla każdej wspólnoty wiary. Pamiętajmy zatem dziś o modlących się za nas i dziękujmy Bogu za ich wierną służbę Kościołowi.

O 19:00- w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (22.11)
Wspomnienie św. Cecylii, męczennicy – patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z tej okazji kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem naszych organistów, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii – Świętego Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 18:45 w salce spotkanie Grupy Biblijnej.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu dla tych, którzy nie ukończyli katechezy na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (23.11)
Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika – był trzecim (po Linusie i Anaklecie) papieżem. Rządził Kościołem w latach 88-97. Jest patronem grabarzy, kamieniarzy, marmurników i narodów słowiańskich; oraz wspomnienie św. Kolumbana, opata.

W PIĄTEK (24.11)
Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i 16 Towarzyszy męczenników. W tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.

O godz. 16.30 Róża Rodziców naszej parafii zaprasza na różańcowe czuwanie, podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca Świętego. Serdecznie zachęcamy do tej modlitwy.

O godz. 20:00 w Katowickim SPODKU odbędzie się koncert charytatywny zorganizowany przez Caritas oraz „Pomoc Kościołowi w potrzebie” z udziałem Piotra Rubika pod tytułem „Z powodu Mojego Imienia”. Bilety-cegiełki w cenie 35 zł do nabycia w sklepiku parafialnym, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

W SOBOTĘ (25.11)
Wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny (Siostry Nazaretanki), które otoczyło opieką ludzi biednych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych, zajęło się wychowaniem dzieci zaniedbanych i samotnymi matkami, broniąc życia nienarodzonych.

W tym dniu obchodzimy także wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – patronki kolejarzy i tramwajarzy, filozofów, studentek i bibliotekarzy, literatów, modystek, szwaczek, szpitali, nauczycieli, prawników i adwokatów, polityków, drukarzy, szewców i fryzjerów. Jest jedną z 14. świętych wspomożycieli.

O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do sakramentu Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:15 w krypcie naszego kościoła kwartalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych Parafii Dekanatu Chorzów. Rozpoczęcie nauką stanową, po niej okazja do Spowiedzi św. i zakończenie całości Mszą św., po której narzeczeni odbiorą w zakrystii stosowne zaświadczenia celem przedłożenia ich w parafiach macierzystych.

W przyszłą niedzielę (26.11)
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA.

Na Sumie uroczyście poświęcenie opłatków, którymi podzielimy się w wigilijny wieczór w gronie rodziny i bliskich. Opłatek, to znak jedności całej naszej wspólnoty parafialnej, dlatego nie kupujemy go w sklepie. Ofiary składane przy tej okazji to wyraz naszej solidarności z najuboższymi, dla których przewidziana jest jak co roku pomoc świąteczna.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. W tym roku wymieniliśmy prawie 100 żarówek na oszczędniejsze i nowocześniejsze – ledowe źródła światła

Po każdej Mszy św. kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które wspiera nasza Parafia.