Ogłoszenia 19.07 – 26.07

NIEDZIELA (19.07)
Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (20.07)
Wspomnienie błogosławionego Czesława Odrowąża, prezbitera – patrona Wrocławia, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

WE WTOREK (21.07)
prezbitera i doktora Kościoła – patrona zakonu Kapucynów oraz św. Apolinarego biskupa i męczennika. Jest patronem miast: Rawenny, Remagen i Düsseldorf u oraz artystów igły. Jest również orędownikiem przeciw kamicy nerkowej i żółciowej, dnie moczanowej oraz padaczce.

W ŚRODĘ (22.07)
Wspomnienie świętej Marii Magdaleny, której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana. Jest patronką Jest patronką kobiet szczerze pokutujących, uczniów i studentów, więźniów, sprowadzonych na złą drogę, fryzjerów, ogrodników, właścicieli winnic, sprzedawców wina, bednarzy, tkaczy, rękawiczników, producentów perfum i pudru, dzieci mających trudności z chodzeniem; jest też wzywana w przypadku choroby oczu i niepogody.

O godz. 8. Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do Patrona naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym dniu przypada 11. rocznica wieczystej profesji pochodzącej z naszej parafii SM. Angeli Agnieszki MENCFEL, boromeuszki pracującej obecnie w Gimnazjum Sióstr Boromeuszek w Łańcucie. Składamy jej najlepsze życzenia i otaczamy modlitwą.

W CZWARTEK (23.07)
Święto świętej Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, Założycielki Zgromadzenia Najświętszego Zbawiciela (Brygidek). Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Jest patronką Europy.

W PIĄTEK (24.07)
Wspomnienie świętej Kingi, dziewicy, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu.

W SOBOTĘ (25.07)
Święto świętego Jakuba Starszego, Apostoła (foto powyżej). Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

W dniach 1-11 sierpnia ks. Paweł KACZMARCZYK, będzie pielgrzymował pieszo do Santiago de Compostella gdzie spoczywa św. Jakub Większy, Apostoł. Od początku znany był kult pielgrzymowania do grobów apostołów, a także obfitość łask jaką Bóg darzy w tym czasie. W zakrystii i kancelarii można składać intencje modlitewne (zalecki), które ksiądz Paweł zabierze ze sobą i złączy w ofierze swojego pielgrzymowania oraz we Mszach św., które w tym czasie będzie sprawował za wstawiennictwem św. Jakuba.

Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę obchodzić będziemy także liturgiczne Wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców, podróżnych, pielgrzymów, przewodników, flisaków, marynarzy i kierowców, ruchu i komunikacji oraz wielu zawodów z nimi związanych (woźniców, żeglarzy), biegaczy, jest opiekunem dróg górskich, górników, stolarzy, cieśli, kapeluszników, farbiarzy, introligatorów, sprzedawców owoców, ogrodników oraz dzieci. Jest jednym z 14 świętych „Wspomożycieli” wzywanym w przypadku niespodziewanej śmierci i zarazy, zagrożenia od ognia i wody, suszy, niepogody i gradu, w przypadku chorób oczu, bólu zębów i ran. Jest orędownikiem w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

Z racji wspomnienia tego Świętego w sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych i w związku z trwającym remontem nawierzchni planu kościelnego prosimy o wzmożoną ostrożność i dostosowanie się do zaleceń osób porządkowych.

W przyszłą niedzielę (26.07)
XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii o. Roberta PYŁPYCZUKA z Ukrainy, który wygłosi kazania i przy wyjściach z kościoła prosić będzie o ofiary na formację braci kleryków z żytomierskiej prowincji św. Michała Archanioła, którzy studiują w Kalwarii Zebrzydowskiej.