Ogłoszenia 19.06 – 26.06

NIEDZIELA (19.06)
Za złożone dziś ofiary przeznaczona na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (20.06).
O godz. 18.45 w kościele spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

WE WTOREK (21.06)
Wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika – jezuity, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

W ŚRODĘ (22.06)
Wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz wspomnienie świętych męczenników Jana Fischera, biskupa i Tomasza More`a.

O godz. 8.00 Msza św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (23.06)
DZIEŃ OJCA. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

O godz. 18.45 w salce nad zakrystią odbędzie się drugie spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy.

W tym dniu 59. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie Ks. Zdzisław PASZENDA wikariusz naszej parafii w latach 1967-1970, a 56. rocznicę urodzin Ks. Doktor Marek PANEK kapłan naszej parafii w latach 1995-2005, obecnie Rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

W PIĄTEK (24.06)
Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce.

W tym dniu będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami, wychowawcami i katechetami naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. O godz. 8.00 Msza św. kończąca rok szkolny i katechetyczny 2015/2016. Od godz. 7.30 okazja do Spowiedzi św..

W tym dniu wspomnimy kapłanów obchodzących rocznice swoich święceń: 60. wikariusza naszej parafii w latach 1957-1961 Ks. Bernarda PILARSKIEGO, przebywającego obecnie w Wayne w USA oraz 54. Ks. Kanonika Jerzego KEMPY wikariusza naszej parafii w latach 1970-1973 oraz Ks. Henryka LANGFORTA wikariusza w latach 1975-76.

W SOBOTĘ (25.06)
O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (26.06)
XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Chorzowska piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 26-30 sierpnia br. Koszt 120 zł od osoby. Zapisy w parafiach św. Antoniego, NMP, Dobrego Pasterza i św. Jadwigi.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do opiekunów sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

W Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia wierni mogą zyskać odpust za każdym razem, gdy odbędą pobożną pielgrzymkę do drzwi świętych. Dlatego w parafiach archidiecezji katowickiej można otrzymać specjalny paszport pielgrzyma, w którym zostało wymienionych dwadzieścia sześć kościołów jubileuszowych wyznaczonych przez Abp. Wiktora Skworca. Paszport to rozkładana ulotka ze zdjęciami, adresami, stronami internetowymi bazylik, sanktuariów, kościołów i innych miejsc sakralnych, w których są Bramy Miłosierdzia. Zawiera on też miejsca na pieczątki z kościołów jubileuszowych. Pielgrzymując do nich należy wypełnić paszport pieczątkami i do 20 listopada 2016 roku dostarczyć do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego katowickiej kurii. Spośród właścicieli wylosowany zostanie zwycięzca, który razem z osobą towarzyszącą w 2017 r. całkowicie za darmo poleci do Rzymu.