Ogłoszenia 19.03 – 26.03

NIEDZIELA (19.03)
Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 17.00 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 16.15. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

Za złożone dziś ofiary na remont murów naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W PONIEDZIAŁEK (20.03).
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdą środę szczególnie jemu poświęconą. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu polecamy zatem wszystkich konających.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie formacyjne dla rodziców uczniów klas III przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.

W bibliotece parafialnej, mieszczącej się w salce nad zakrystią, o godz. 18:45 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne przed planowaną w dniach 4-12 listopada br. pielgrzymką do La Salette, Lourdes i Montserrat.

WE WTOREK (21.03)
O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej. Dla zainteresowanych podajemy numer kontaktowy (Dariusz Pietrek 501 487 344)

W ŚRODĘ (22.03)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne podczas którego odmówimy 4. dzień nowenny do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach katechumenatu – dla osób które nie uczestniczyły w religii w szkole.


W PIĄTEK (24.03)
Wspomnienie św. Katarzyny Szwedzkiej, dziewicy – patronki Europy.

W piątek obchodzimy 25. ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITWY I POSTU ZA MISJONARZY MĘCZENNIKÓW zaproponowany po raz pierwszy w 1993 r. przez Młodzieżowy Ruch Papieskich Dzieł Misyjnych we Włoszech. Obchodzony jest on w rocznicę śmierci abpa Oscara Romero, zamordowanego 24 marca 1980 r. w Salwadorze podczas sprawowania Eucharystii. Był on osobą niezwykle oddaną walce w obronie praw człowieka, starał się bronić obywateli swojego kraju przed staniem się kolejnymi ofiarami nieudolnej polityki. W dniu, gdy został zastrzelony, podczas homilii mówił, że „człowiek nie może kochać siebie samego tak bardzo, by nie angażować się w rzeczy niebezpieczne, gdy do tego wzywa go historia”.

24 marca 2017 r. wspominamy więc wszystkich zamordowanych misjonarzy i tych, którzy co roku giną z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa. W tym roku mamy w szczególnej pamięci śp. Helenę Kmieć, wolontariuszkę misyjną, która została zamordowana 24 stycznia w Cochabamba w Boliwii.

W SOBOTĘ (25.03)
Uroczystość Zwiastowania NMP, obchodzona w Kościele jako DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA i DUCHOWEJ ADOPCJI ŻYCIA POCZĘTEGO. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00 z przyjęciem chętnych do modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego. Na zakończenie Eucharystii udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.

O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

UWAGA! W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni, czyli przesuwamy wskazówki naszych zegarów o godzinę do przodu.

W przyszłą niedzielę (26.03)
IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU kolekta przeznaczona na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

W tym dniu przed kościołem nasza parafialna kwesta na utrzymanie dwóch syryjskich rodzin w Aleppo.

Rozpoczęły się zapisy na wakacyjne rekolekcje dla dzieci. To rekolekcje Oazy Dzieci Bożych dla uczniów Szkoły podstawowej. Trwają dwa tygodnie. Więcej na plakatach i na stronie www.jadwiga.info i www.dor.katowice.pl. Lub pod numerem 511 225 451

Zachęcamy do udziału w peregrynacji Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się w parafii św. Antoniego w dniach 21-22 marca. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób pragnących podjąć abstynencję w intencji osób uzależnionych.

Chłopców w wieku od klasy drugiej gimnazjum zachęcamy do udziału w dniu otwartym w Śląskim Seminarium Duchownym w najbliższą sobotę. Zapisy przez adres: jeremiasz.katowice@gmail.com