Ogłoszenia 19.02 – 26.02

NIEDZIELA (19.02)
Za złożone dziś ofiary na remont murów naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać:

Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 16.30

Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na spotkanie z Samem Childersem – bohaterem filmu i książki „Kaznodzieja z Karabinem. W obronie innych”. Opowie o swojej samotnej walce w obronie dzieci w Sudanie. Spotkanie dziś o godz. 16.00 w Sali parafialnej przy ul. Dąbrowskiego 22 w Chorzowie.

W PONIEDZIAŁEK (20.02).
W poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (21.02)
We wtorek przypada ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ ogłoszony przez ONZ 26 listopada 2007. Ideą tego dnia jest promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia.

Wspomnienie św. Piotra Damiani, Biskupa i doktora Kościoła. Jest wzywany przy bólach głowy.

O godz. 18.45. spotkanie Ruchu odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (22.02)
Święto katedry św. Piotra, Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

Po Mszy o godz. 8.00 Nabożeństwo do św. Józefa, zaś o godz. 17.30 Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy.

Po Mszy wieczornej spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy członków oraz wszystkich chętnych, by modlić się za swoje dzieci.

O godz. 19.00 w kancelarii 4 spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechez uzupełniających dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (23.02)
wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika. uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.

W tym dniu liturgia Kościoła obchodzi także wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika – patrona harcerzy polskich.

Zapraszamy na zajęcia z rękodzieła, które odbywają się w czwartki w naszej bibliotece parafialnej: o godz. 11.00 0 dla seniorów (można przyjść razem z wnukami); godz. 15.00 dla dzieci powyżej 5 lat.

W PIĄTEK (24.02)
przypada uroczystość Najświętszego Oblicza Jezusa. Obchodzona w piątek przed Środą Popielcową przez wszystkich czcicieli Najświętszego Oblicza Pana Jezusa. Szczególnym nabożeństwem do Najświętszego Oblicza wynagradzającym za grzechy wyróżniała się Św. Tereska od Dzieciątka Jezus i od Najświętszego Oblicza.

Na godz. 16.30 zapraszamy na Różańcowe czuwanie. Odmówimy wszystkie cztery części różańca.

W SOBOTĘ (25.02)
Wspomnienie św. Cezarego z Nazjanzu, pustelnika – patrona lekarzy. O godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP. O godz. 17.00 okazja do adoracji i spowiedzi.

W przyszłą niedzielę (26.02)
W przyszłą niedzielę kolekta na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.
Będzie to ostatnia niedziela przed Wielkim Postem, dlatego w naszym kościele rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które zakończy się we wtorek 28 lutego wieczorem. Zachęcamy już dziś do adoracji oraz spowiedzi w tych dniach.

Zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz osoby zainteresowane owocami II Synodu Archidiecezji Katowickiej na posynodalne rekolekcje. Odbędą się one w dniach 24-26 lutego w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach. Zapisy w ośrodku w Kokoszycach: www.kokoszyce.archidiecezja.katowice.pl tel. 32 456 14 97, 519 546 237, kokoszyce@archidiecezjakatowicka.pl