Ogłoszenia 19.01 – 26.01

NIEDZIELA (19.01) II NIEDZIELA ZWYKŁA
W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Za złożone dziś ofiary przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

O godz. 15:00 na swojej adoracji przy żłóbku w bazylice panewnickiej spotkają się mężczyźni i młodzieńcy naszej archidiecezji.

W PONIEDZIAŁEK (20.01)
Wspomnienie dowolne św. Sebastiana, męczennika – patrona strażników, strzelców, rusznikarzy, łuczników, żołnierzy, kamieniarzy, myśliwych, ogrodników, kongresów eucharystycznych i chorych zakaźnie; wzywany w czasie epidemii; oraz wspomnienie dowolne św. Fabiana, papieża i męczennika.

We WTOREK (21.01)
Wspomnienie św. Agnieszki Rzymianki, dziewicy i męczennicy, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku . Jest patronką dziewic, narzeczonych, dzieci i wspólnot „Dzieci Maryi”. Tego dnia przypada Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (22.01)
Wspomnienia dowolne św. Wincentego, diakona i męczennika – patrona drwali, leśników i uprawiających ziemię oraz św. Wincentego Pallottiego, kapłana – założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni i Siostry Pallottynki). Jest on także czczony jako patron: garncarzy, budowlańców, winiarzy i hodowców winorośli.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (23.01)
Wspomnienie dowolne bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna.

W PIĄTEK (24.01)
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Wspólnie ze św. Joanną de Chantal założył Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny tzw. wizytek. Jest patronem dziennikarzy, pisarzy i prasy katolickiej.

W SOBOTĘ (25.01)
Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – patrona podróżników, marynarzy i tkaczy. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu w Panewnikach o godz. 11:00 adoracja przy żłóbku dla głuchoniemych i słabosłyszących.

W sobotę 25 stycznia br. o godz. 19:00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się koncert kolędowy Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”. Wstęp wolny.

W przyszłą niedzielę (26.01)
III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ po raz pierwszy obchodzić będziemy w całym Kościele ustanowioną wolą Papieża Franciszka NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Jak zaznacza Ojciec Święty w wydanym na tę okazję liście „Aperuit illis”, ma się ona przyczynić do wzrostu w Ludzie Bożym religijnej i bliskiej znajomości Pisma Świętego. Dokument został podpisany 30 IX 2019 roku, w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła.
Kolekta tego dnia przewidziana na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po Mszach św. miesięczna kwesta na rodziny z Aleppo.

O godz. 7.10 Godzinki ku czci NMP.

O godz. 10:30 Suma jako podziękowanie za 30 lat posługi organistowskiej naszej Parafii pani Czesławy HONYSZ. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię. Niech nasza obecność będzie wyrazem naszej wdzięczności za lata pracy dla naszej wspólnoty.

O godz. 15:00 Msza św. w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu pod hasłem „Katolicy i muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa” będziemy obchodzić jubileuszowy 20. Dzień Islamu W KOŚCIELE KATOLICKIM W POLSCE.

W Panewnikach w tym dniu o godz. 14.00 adoracja przy żłóbku dla Apostolstwa Ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 2001 roku Dzień Islamu ma służyć temu, byśmy dążąc do prawdy, która jest w Bogu, mogli też dostrzegać te wartości , które niesie każda religia. Chorych, samotnych, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych naszej archidiecezji. W ramach adoracji Msza św. i błogosławieństwo lourdzkie.

Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie serdecznie zaprasza na kolejny Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 15 lutego 2020 roku od godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przy ulicy Chrobrego 17. Bez-alkoholową zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Bilety do nabycia w tamtejszej Kancelarii Parafialnej przy ul. Wolności 51. Cena biletu wynosi 75 złotych od osoby.

Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się w dniach 9-10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30. Od 13 stycznia br. przyjmowane są zapisy na kurs drogą elektroniczną: duszpasterstwo@katowicka.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. Ilość miejsc jest ograniczona.

Już teraz informujemy, że Archidiecezja Katowicka będzie organizowała pielgrzymkę samolotową do Rzymu w związku z obchodami 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Program pielgrzymki podamy w najbliższym czasie.

Rozpoczynamy w naszym województwie drugi tydzień ferii zimowych. Marszałek Województwa Śląskiego zachęca zainteresowanych do skorzystania z oferty „Kolej na Ferie”, w ramach której, w czasie ferii dzieci i młodzież mogą podróżować Kolejami Śląskimi za darmo. Oferta obowiązuje do 26 stycznia br. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu, okazać ważną legitymację szkolną. Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem będzie linia do Zakopanego.