Ogłoszenia 18.11 – 25.11

NIEDZIELA (18.11)
Dziś obchodzimy liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, czyli dnia, w którym ten budynek został wyłączony z użytku świeckiego a przeznaczony na sprawowanie w nim kultu Bożego (18 XI 1907 r.). Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach, a są nimi: dziękczynienie i odpowiedzialność. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego i utrzymanie go i przekazanie przyszłym pokoleniom.

Dziękujemy dziś Bogu za Jego błogosławieństwo przez 111. lat istnienia naszego kościoła parafialnego. Podczas dzisiejszej Sumy o godz. 10:30 wspominać będziemy wszystkich budowniczych tej świątyni oraz probostwa, kapłanów i osoby konsekrowane, które swoją służbą w tej wspólnocie parafialnej zapisały się pięknie na kartach jej historii oraz za ofiarodawców i tych wszystkich, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia naszego kościoła.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie raty za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 Nieszpory.

Do bieżącego numeru „Oremusa” dołączona jest wkładka, w której młodzież wyjeżdżająca na ŚDM do Panamy dziękuje za wsparcie i podsumowuje ponad 2 lata działalności „Słodkiej Panamy”.

W PONIEDZIAŁEK(19.11)
O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

WE WTOREK (20.11)
Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera – jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem. Jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

O godz. 19:00 odbędzie się 6. spotkanie w ramach cyklu spotkań dotyczących podstawowych prawd zawartych w Ewangelii pt. „Źródła wiary”.

W ŚRODĘ (21.11)
Święto Ofiarowania NMP. O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

Na godz. 19:00 zapraszamy do kościoła na „Wieczór uwielbienia” w czasie którego chcemy wychwalać Pana Boga modlitwą i śpiewem.

W CZWARTEK (22.11)
Wspomnienie św. Cecylii, męczennicy – patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z tej okazji kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem naszych organistów, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza: ministrantów, lektorów i kantorów. Ministrantów, ich rodziców i rodzeństwo zapraszamy na Mszę oraz na spotkanie w krypcie kościoła.

O godz. 19:00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (23.11)
Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika – był trzecim (po Linusie i Anaklecie) papieżem. Jest patronem grabarzy, kamieniarzy, marmurników i narodów słowiańskich.

W SOBOTĘ (24.11)
Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i 16 Towarzyszy męczenników. W tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.

O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:15 w krypcie naszego kościoła kwartalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych Parafii Dekanatu Chorzów. Rozpoczęcie nauką stanową, po niej okazja do
Spowiedzi św. i zakończenie całości Mszą św., po której narzeczeni odbiorą w zakrystii stosowne zaświadczenia celem przedłożenia ich w parafiach macierzystych.

W przyszłą niedzielę (25.11)
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.
Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna na chorzowskie Hospicjum, które już od 22. lat wspiera chorych oraz ich rodziny w termalnej fazie choroby nowotworowej.
Na Sumie uroczyście poświęcimy opłatki, którymi podzielimy się w wigilijny wieczór w gronie rodziny i bliskich. Opłatek, to znak jedności całej naszej wspólnoty parafialnej, dlatego nie kupujmy go w sklepie. Ofiary składane przy tej okazji to wyraz naszej solidarności z najuboższymi, dla których przewidziana jest co roku pomoc świąteczna.
Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy dziś skarbczyki.
O godz. 18:00 w tym dniu w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Bartłomieja BARWINKA – pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna-Bartholdiego, Césara Francka, Mieczysława Surzyńskiego, Feliksa Rączkowskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Dla osób, które nie będą uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie jest organizowane spotkanie „Panama na Śląsku”. Odbędzie się ono w sobotę, 26 stycznia 2019, od godz. 20:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. W czasie spotkania młodzież będzie uczestniczyła w Eucharystii, uwielbieniu i koncertach zespołów ewangelizacyjnych. Zapisy na wyjazd z naszej parafii do piątku, 7 grudnia 2018, w kancelarii. Koszt biletu z pakietem żywieniowym: 40 zł. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej i u ks. Szymona.

Organizatorzy 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Celem przeglądu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności autorskich projektów urządzeń i rozwiązań technicznych, które powstają w prywatnych warsztatach, piwnicach, garażach czy na strychach. Jeśli więc wymyśliłeś i zaprojektowałeś coś, czego nikt inny jeszcze wcześniej nie skonstruował i chcesz pokazać to światu, do 10 grudnia zgłoś swój wynalazek za pośrednictwem strony internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki! Najbardziej nowatorskie pomysły zostaną zaprezentowane podczas festiwalu 13 i 14 stycznia przyszłego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz wezmą udział w plebiscytach, w których najbardziej inspirujący wynalazek wybiorą: publiczność festiwalu, komisja ekspercka oraz media. Więcej informacji na temat Przeglądu OFF Science, a także formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie slaskifestiwalnauki.pl.