Ogłoszenia 18.10 – 25.10

NIEDZIELA (18.10)
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przeżywamy go pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej (parafii), diecezji i Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.

Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października. O godz. 15.00 w katowickiej katedrze dziś archidiecezjalna pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia.

Z okazji Niedzieli Misyjnej gościmy dziś w naszej parafii przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego ze Świętochłowic. Wolontariusze dzielą się świadectwem z wyjazdów do krajów misyjnych. Po każdej Mszy św. można będzie obejrzeć eksponaty przywiezione z krajów misyjnych oraz przekazać datki na kolejne projekty. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na potrzeby placówki w Etiopii.

Za złożone ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci. Na godz. 16.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji Świętych oraz mieszkańców ulicy Świdra.

Dziś w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie uroczystość odpustowa. O godz. 15.30 Nieszpory Jadwiżańskie.

W PONIEDZIAŁEK (19.10)
Wspomnienie błogosławionego Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, a także wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera – – założyciela i generała Zakonu Pasjonistów oraz wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogue`s, prezbiterów i 7 Towarzyszy.

O godz. 18.45 spotkanie grupy modlitewnej (modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

WE WTOREK (20.10)
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Był przykładem człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów.

W ŚRODĘ (21.10)
Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, franciszkańskiego biskupa. Pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 18.45 w kościele kolejna Katecheza Biblijna.

W CZWARTEK (22.10)
Wspomnienie św. Jana Pawła II, pierwszego Papieża-Polaka, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym aż 8 do Polski.

Od 17.00 do 18.00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z porad prawnych.

W środę przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda,

W PIĄTEK (23.10)
Wspomnienie św. Józefa Biczewskiego, biskupa oraz św. Jana Kapistrana, prezbitera. W tym dniu w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele mieszkańców poszczególnych ulic w godzinach zaproponowanych według planu umieszczonego w gablotkach.

W tym dniu przypada 17. rocznica śmierci śp. ks. Alberta SŁUPIKA, wikariusza naszej parafii w latach 1991-1993. Pochowany jest na cmentarzu Parafii p. w. NMP Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach koło Tych, gdzie był proboszczem.

W SOBOTĘ (24.10)
Wspomnienie św. Antoniego Marii Claret, biskupa – założyciela zgromadzenia misjonarzy, poświęconego Niepokalanemu Sercu Maryi, zwanego Klaretynami.

O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do katowickiej katedry. Rozpoczęcie o godz. 10.30 słowem wstępnym oraz informacjami, o godz. 11.00 różaniec, o godz. 12.00 uroczysta Msza św. 90-ta rocznica ustanowienia naszej archidiecezji będzie szczególną okazją do wspólnej modlitwy dziękczynnej i błagalnej.

UWAGA!!! Z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października br.) nastąpi ZMIANA CZASU. Przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu.

W przyszłą niedzielę (25.10)
XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Misje Święte. O godz. 17.00 Msza św. w intencji ks. dra Jerzego DADACZYŃSKIEGO z okazji 56. rocznicy jego urodzin.

Do dzisiejszego „Oremusa” dołączona jest kartka zaleckowa. Za wymienionych na niej zmarłych codziennie od 1 listopada odmawiany będzie różaniec oraz odprawionych zostanie także 30 Mszy św. Pamiętajmy, że nasza modlitwa jest najlepszą pomocą tym, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca, a najpiękniej nawet udekorowany i oświetlony grób nie zastąpi modlitwy i ofiarowanej Komunii św.