Ogłoszenia 18.09 – 25.09

NIEDZIELA (18.09)
„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.
W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16.30 nieszpory.

Dziś o godz. 14.00 w katowickiej katedrze obędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

17. w przyszły poniedziałek /19 września/ o g. 18,45 pierwsze zebranie rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii Św.18. Parafia Św. Antoniego zaprasza na festyn w sobotę od 16 – 20g

Spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.45 w kościele.

W naszej parafii od pewnego czasu posługują nowi kościelni. Pragniemy prosić dla nich o błogosławieństwo w czasie specjalnego obrzędu ustanowienia, który będzie miał miejsce w niedzielę 2 października w czasie Eucharystii o godzinie 7.30.

Katecheza biblijna, wyjątkowo w tym tygodniu nie odbędzie się.

W sobotę 24 września o godz. 19.00 zapraszamy na uwielbienie „Błogosławieni Miłosierni” podczas którego będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie dobro jakie otrzymujemy każdego dnia. Szczególnie za dzieło Światowych Dni Młodzieży, za czas doświadczenia żywego Kościoła i za pielgrzymów z Włoch, których gościliśmy w lipcu w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie młodzież, która brała udział w spotkaniach diecezjalnych i centralnych Światowych Dni Młodzieży oraz rodziny, które gościły włoską młodzież.

Dzień chorych odbędzie się 1 października o godz. 11.00. Poprowadzą go ojcowie Oblaci, którzy będą również gościć u nas w niedzielę 2 października. Wygłoszą słowo Boże oraz będą rozprowadzać kalendarze misyjne.

W PONIEDZIAŁEK (19.09).
Wspomnienie NMP z La Salette i św. Januarego z Neapolu, biskupa i męczennika.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy serdecznie.

W tym dniu jubileusz 75. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. prałat Edward POLOCZEK, przebywający obecnie na emeryturze w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach.

W tym dniu także przypada 28. rocznica śmierci SM. Ancilli Kazimiery PAWIŃSKIEJ ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, która przez 20 lat prowadziła naszą kancelarię parafialną. Jest pochowana na naszym cmentarzu.

WE WTOREK (20.09)
Wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Teagon, prezbitera i Pawła Chong Hasang oraz 101 Towarzyszy. W Korei Południowej w ciągu ostatnich dziesięcioleci niezwykle dynamicznie wzrasta liczba chrześcijan. Dzisiaj Kościół katolicki liczy tam około 4 milionów wyznawców, żyjących w 19 diecezjach (9 proc. ludności). Każdego roku sakrament chrztu przyjmuje około 150 tys. dorosłych.

Zagadką jest natomiast to, co działo się i dzieje z wierzącymi w Korei Płn., rządzonej przez reżim komunistyczny. Oficjalnie nie ma tam ani jednego katolickiego księdza. Liczbę katolików szacuje się dzisiaj na 3-4 tysiące. Święty Jan Paweł II nazwał ich Kościołem milczenia.

W ŚRODĘ (21.09)
Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – patrona celników, urzędników podatkowych, księgowych, pracowników kantorów i alkoholików.

Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Jednym wśród najbardziej znanych wśród chrześcijan wezwań odnoszących się do Matki Bożej jest właśnie wezwanie „Nieustająca Pomoc”; zwłaszcza wśród najbardziej smutnych i potrzebujących miłości i opieki. Obraz Nieustającej Pomocy jest wschodnią ikoną przedstawiającą Matkę Bożą Bolesną. Jednak jej duchowe przesłanie jest ważniejsze od artystycznego piękna: ma pobudzać nadzieję i ożywiać modlitwę.

O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna, na którą serdecznie zaprasza Ks. Paweł KACZMARCZYK.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej ósme spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W tym dniu przypada 22. rocznica śmierci śp. Ks. Antoniego BRZÓSKI, wikariusza naszej parafii od 13.IX do 19.XII 1952 roku. Była świadkiem w procesie beatyfikacyjnym bł. Józefa Czempiela.
Jest pochowany na cmentarzu parafialnym w Rydułtowach-Orłowcu.

W CZWARTEK (22.09)
Wspomnienie NMP Świętojańskiej od Wykupu Niewolników – specjalnej patronki niewolników wszelkich nałogów i więźniów.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (23.09)
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, jednego z najbardziej znanych współczesnych świętych. Naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem.

W SOBOTĘ (24.09)
O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu. przypada 55. rocznica śmierci śp. Ks. Juliusza KWAPULIŃSKIEGO (foto z lewej), wikariusza naszej parafii w latach 1929-1934. Jest pochowany w Ornontowicach.
Tradycyjnie w ostatnią sobotę września) odbędzie się 17. Pielgrzymka Parafii Dekanatu Chorzów do Piekar Śląskich. Jest ona powtarzaną rok rocznie pamiątką Jubileuszowego Roku 2000.

Rozpoczęcie spotkania modlitewnego o godz. 14.00 na Kalwarii piekarskiej. Po powitaniu pielgrzymów przez Dziekana Dekanatu Chorzów ks. Eugeniusza BŁASZCZYKA odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po stacjach na kalwaryjskich dróżkach. Od godz. 15.30 okazja do Spowiedzi św.

Zakończenie uroczystą Mszą św. w bazylice piekarskiej o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce.

W sobotę 24.09.2016 r. o godz. 19.00 zapraszamy na uwielbienie „Błogosławieni Miłosierni” podczas którego będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia. Będzie to też czas dziękczynienia za dzieło Światowych Dni Młodzieży, za czas doświadczenia żywego Kościoła i za pielgrzymów z Włoch, których gościliśmy w lipcu w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie młodzież, która brała udział w spotkaniach diecezjalnych i centralnych Światowych Dni Młodzieży oraz rodziny, które gościły włoską młodzież.

W przyszłą niedzielę (25.09)
XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.