Ogłoszenia 18.08 – 25.08

NIEDZIELA (18.08) XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej Parafii i jej funkcjonowanie.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory, a po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18:00 na uroczyste powitanie pątniczek naszej Parafii wracających ze stanowej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W PONIEDZIAŁEK(19.08)
Wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera. – niezmordowany apostoł nabożeństwa do Serca Pana Jezusa i Serca Jego Matki.

We WTOREK (20.08)
Wspomnienie św. Bernarda z Cairlveaux, opata i doktora Kościoła. Jedynie 36 świętych kobiet i mężczyzn nosi godność Doktora Kościoła. Począwszy od XIII wieku papieże zaczęli wyróżniać świętych, których nauczanie w zakresie teologii czy duchowości odznaczało się wyjątkowością. Święci ci, mężczyźni i kobiety, otrzymywali oficjalny tytuł „doktora”.
Św. Bernard jest czczony jako patron cystersów, Burgundii, Ligurii, Genui, Gibraltaru, Pelplina, a także pszczelarzy; wzywany jako opiekun podczas klęsk żywiołowych, sztormów oraz w godzinie śmierci.

W ŚRODĘ (21.08)
Wspomnienie św. Piusa X, papieża z początku XX wieku, nazywanego często „Papieżem Eucharystii”, Jest patronem dzieci i Wczesnej Komunii św. W tym dniu na ołtarzu zostaną wystawione relikwie św. Piusa X, które nasza Parafia posiada.

O godz. 8:00 O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do świętego Józefa.

O godz. 17:30 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (22.08)
Wspomnienie NMP, Królowej. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.

Nie ma w sierpniu nauk przedślubnych! Przypominamy narzeczonym, że najbliższy dzień Skupienia odbędzie się w krypcie naszego kościoła w sobotę 7 września br. o godz. 17:15.

W PIĄTEK(23.08)
Wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy – patronki kontynentu amerykańskiego.

W tym dniu przypada EUROPEJSKI DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR REŻIMÓW TOTALITARNYCH (stalinizmu i nazizmu), znany również jako Międzynarodowy Dzień Czarnej Wstążki. Ustanowiony został przez Parlament Europejski w 2008 roku w 70. rocznicę zawarcia Paktu Ribbentrop-Mołotow, celem upamiętnienia ofiar wszystkich reżimów totalitarnych i autorytarnych oraz czczenia ich pamięci w godny i bezstronny sposób, a jednocześnie mają na celu ściślejsze zakorzenienie demokracji i wzmocnienie pokoju i stabilizacji kontynentu europejskiego.
Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

W SOBOTĘ (24.08)
Święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

Od godz. 17:30 okazji do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (25.08) XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
kazania misyjne powie ks. Zygmunt Perfecki misjonarz pracujący w Togo. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla wybranych rodzin w Syrii.

Tegoroczna Msza św. dożynkowa odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 1 września o godz. 10:30. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców i ich rodziny do wspólnej modlitwy w podziękowaniu panu Bogu za tegoroczne plony.

Rozpoczęła się kolejna 11. edycja „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU”. Akcja polega na zbiórce: pakietów przyborów szkolnych, w które zostaną wyposażone tornistry przygotowane przez Caritas. W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas w Polsce przekazała dzieciom z ubogich rodzin prawie 170 tys. szkolnych wyprawek. Od ubiegłego roku pomoc kierowana jest szczególnie dla uczniów zza wschodniej granicy. Zachęcamy do włączenia się – tak jak w latach ubiegłych – w tę akcję. Swoje dary – wszelkiego rodzaju przybory szkolne, zeszyty – wszystko to, co jest potrzebne dziecku w szkole prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Barbary lub przekazywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Osoby chętne do udziału w Chorzowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się o godz. 19:00 w salkach parafii św. Jadwigi Śląskiej.