Ogłoszenia 18.05 – 25.05

Niedziela (18.05)
Dziś obchodzimy po raz siódmy METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZINY. Idea Święta zrodziła się podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z Abp Damianem Zimoniem do Rzymu w 2007 r., w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy, przy grobie Św. Jana Pawła II, Małgorzata Manka-Szulik wraz ze Śp. Krystyną Bochenek zainaugurowały Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś. Do 22 czerwca br. w różnych miastach naszej archidiecezji odbędą się przygotowane z tej okazji atrakcje, spotkania i koncerty, na które serdecznie i naszych parafian zapraszamy. Szczegóły na www.swieto-rodziny.pl

W naszej parafii dziś kolejna grupa dzieci przystępuje o godz. 10.30 do Pierwszej (kl. II C i D) i o godz. 12.00 do Wczesnej Komunii Świętej. Zbiórka dzieci i rodziców pół godziny przed mszą przed probostwem. Nieszpory komunijne o godz. 16.00. O godz. 15.00 dziś Msza św. z udzielaniem Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele oraz renowację południowej elewacji budynku probostwa składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w tygodniu o godz. 17.30. Szczególnie serdecznie zapraszamy w Białym Tygodniu dzieci komunijne i ich rodziców. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska, ale przecież także to, co bliskie, wymaga ciągłej pielęgnacji.

W poniedziałek (19.05)
o godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu przypadają rocznice urodzin: 66. Metropolity Katowickiego abpa Wiktora SKWORCA, a 46. pochodzącego z naszej parafii ks. Joachima LEDWONIA, obecnie wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach.

W środę (21.05)
Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika – patrona dobrej sławy i spowiedników. Jest opiekunem mostów i orędownikiem w czasie powodzi.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej parafii – Świętego Józefa. O godz. 18.45 w kościele 16. Katecheza Biblijna.

W czwartek (22.05)
Wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy. Otrzymała za swojego życia stygmaty korony cierniowej. Przeżyła wiele dramatów i doświadczeń. Wyjście w trudnych sytuacjach widziała w ufnej modlitwie. Dziś jest dla nas skuteczną orędowniczką w trudnych sprawach życiowych, tych które nazywamy beznadziejnymi. W tym dniu wspominamy także Świętych męczenników meksykańskich Krzysztofa Magallanesa Jara, prezbitera i 24 Towarzyszy.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie organizacyjne przed tegoroczną uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do pomocy przy budowie i ustrojeniu dwóch ołtarzy, które w naszej parafii znajdować się będą – po raz pierwszy w historii parafii na ul. Rodziny Oswaldów oraz na ul. 11 Listopada na wejściu do Gimnazjum Nr 5.

O godz. 19.00 na probostwie trzecia nauka przedślubna.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w salce odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W sobotę (24.05)
Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

W tym dniu odbędzie się pielgrzymka tegorocznych dzieci komunijnych i ich rodziców do sanktuarium na Górze Świętej Anny.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu jubileusz 80. urodzin obchodził będzie ks. Zdzisław PASZENDA, wikariusz naszej Parafii w latach 1967-1970, obecnie przebywający w Domu Księży Emerytów w Katowicach.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia już po raz siódmy obchodzić będziemy DZIEŃ PAMIĘCI I MODLITWY ZA KOŚCIÓŁ W CHINACH. Włączmy się też w tę intencję, dziękując Bogu za świadectwo wiary naszych chińskich braci, którzy przy Chrystusie przetrwali okres prześladowań i prośmy dla nich o wolność i siłę.

W przyszłą niedzielę (25.05)
VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.
Tego dnia świat męski naszej archidiecezji pielgrzymuje do Piekar Śl. Serdecznie zapraszamy do podjęcia pieszego trudu pątniczego mężczyzn i młodzieńców naszej parafii, a w szczególności tegorocznych maturzystów. Zbiórka pielgrzymów o godz. 6.45 przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym, skąd po wspólnej modlitwie i stosownym błogosławieństwie grupa pielgrzymkowa wyruszy w kierunku Piekar Śl.

Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 5 serdecznie zaprasza do zapisywania uczniów na nowy rok szkolny 2014/2015. Szkoła posiada bardzo ciekawą ofertę edukacyjną i gwarantuje rozwijanie uczniom swoich zainteresowań. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie szkoły www.gim5.chorzow.pl

Parafia św. Wawrzyńca w Chorzowie organizuje w dniach 9-12 czerwca pielgrzymkę do Mariazell, Wiednia, Pragi i Sankt Florian. Koszt pielgrzymki wynosi 1000 zł. Zapisy w kancelarii parafii św. Wawrzyńca. Zostało kilka miejsc. Zapraszamy. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii.

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w V Parafialnym Święcie Rodziny, które odbędzie się 18 maja br. Po każdej Mszy św. udzielane będzie szczególne, indywidualne błogosławieństwo dla rodzin, a od godz. 14.00 rozpocznie się w otoczeniu kościoła festyn. Na gości czekają występy zespołów wokalnych, konkursy i zabawy dla dzieci, kawiarenka i grill. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i radosnego spędzenia czasu na przygotowanych na tę okazję atrakcjach.